Žatecký oddíl vzorně reprezentovala čtveřice zkušených: Mach, Vavriková, Balon a Bešíková. Všichni se prosadili na stupně vítězů a v silné konkurenci českých a zahraničních plavců prokázali velkou kvalitu.

Filip Mach skvělým výkonem a zlepšeným osobním rekordem nejprve na trati 200 P obsadil ve finále nejlepších prsařů skvělé 7. místo. V kratší trati na 100 P vybojoval skvělým finišem fantastické druhé místo, když za sebou nechal reprezentanta Vojtu Janečka z Ústí nad Labem. Radost žateckému klubu udělala také Světlana Vavriková, která po delší době nastoupila na oblíbenou znakovou padesátku, kde plavala vedle Simony Baumrtové a rozhodně se neztratila.

Bojovným výkonem dohmátla na výborné třetí místo. Z dalších žateckých plavců je třeba vyzdvihnout výkon Lucky Límové - 5. místo na 200 Z a Jana Procházky - 5. místo na 200 P. Výrazného zlepšení dosáhl také Jan Mráz na 50 M (10. místo) a 100 VZ (15. místo).

Z mladších plavců výborně zaplaval Kristián Balon, který tentokrát vynechal svou hlavní disciplínu - prsa. Plaval totiž převážně znaky, kde výrazně přepisoval své rekordy a velmi dobrým výkonem si vyplaval bronzové medaile na 100 i 200 Z. Skvěle zvládl také polohový závod na 200 metrů a v konkurenci s o rok staršími plavci získal vynikající druhé místo.

Poslední medailovou účastnicí byla nadějná Lenka Bešíková, která ve své kategorii starších žákyň předvedla opět parádní výkony a slavila třikrát vítězství v disciplínách 100 Z, 50 Z a 50 VZ.

Dále Lenka přidala stříbro velmi dobrým výkonem na 50 M a bronz na 100 kraul.

Jiří Karas