Medaile. Světové, evropské, domácí. Když se řekne jméno Kristýna Zahradníčková, platilo to téměř vždy. Když fanoušci zaslechli její jméno, čekali úspěchy. A ty dlouhá léta přicházely. Lounská aerobička se rychle propracovala do absolutní světové špičky a pravidelně rok co rok vozila cenné kovy z největších soutěží. Teď končí…

Zaslechl jsem, že jste se rozhodla ukončit aktivní sportovní kariéru? Je to pravda?
Ano, pravda to je.

Proč? Pořád úspěchy přicházely.
Aerobiku se věnuji už dlouho. A moc ráda. Už jsem ale cítila, že je čas se posunout dál.

Když jsme spolu mluvili naposledy, říkala jste, že je hodně obtížné skloubit školu, cestování, bylo málo času na tréninky. Byl to také jeden z důvodů?
Ano, také. Bylo to časově hodně náročné. Každý den ještě po škole a cestování na trénink. Přicházela také velká únava, chuť znovu podstupovat tu dřinu, tak tvrdě trénovat, už nebyla. Prostě jsem cítila, že je čas jít dál.

Kristýna Zahradníčková na vyhlášení Sportovce roku v lednu 2013Když se ohlédnete za vaší bohatou sportovní kariérou, co vidíte?
Plno hezkých vzpomínek. Mám přátele z celého světa. Úžasné zážitky. Ale také plno dřiny a tréninků (směje se).

Napočítal jsem ve vaší kariéře dvanáct individuálních medailí ze světových a evropských šampionátů. K tomu deset cenných kovů z trojic, několikrát jste mistryní republiky…
Nepočítám to (usmívá se).

Je to tak.
Tak to je dobré.

Byla jste šampionkou světovou, evropskou i naší v trojicích. Šampionkou národní a evropskou v jednotlivcích. Individuální dospělá světová zlatá ale chybí, i když několikrát chyběl jen kousíček. Nemrzí to trošičku?
Jen trošičku (usmívá se). Prostě to nevyšlo. Ale i stříbrné světové jsou dobré ne?

Rozhodně. Když zavzpomínáte - na který okamžik z té bohaté kariéry nejraději vzpomínáte? Který se vám vybaví?
To je těžká otázka. Je jich hodně. Třeba když si vzpomenu na rok 2013, kdy jsem s holkama vybojovala světové zlato v trojicích. Byla to přetahovaná do poslední chvíle. Když se vyhrálo, byl to super pocit. Nebo světový šampionát 2016 ve Vídni. Poslední rok, kdy jsem závodila v singlu a vybojovala jsem stříbro. Je toho hodně.

A na co naopak vzpomínáte nerada?
Teď už vzpomínám jen na to hezké.

Ono se řekne: dvě minuty sestava, ale jak náročné jsou ty dvě minuty?
Exrémně. Je to v obrovském tempu, skoky, kliky, vše v ohromném tempu, složité sestavy. Není to úplně lehké (směje se).

Co plánujete dál? Zůstanete nějakým způsobem u aerobiku?
Určitě. Chci pomáhat trenérce, podporovat holky, jezdit na závody. Teď chci dokončit školu a pak se uvidí.