Nejdříve větrno a zima ve Slaném, pak vytrvalý a vydatný déšť v Lounech. Pravé cyklokrosové počasí prověřilo lounské naděje v dalších dvou závodech národního poháru. Kadet Jindřich dojel dvakrát třetí, Tereza Prošková šestá, „prvoročák“ Seeman mezi kadety zazářil doma čtvrtým místem.

„Jsem hodně spokojený. Jelo se mi dobře,“ hodnotil dvě třetí místa v českém poháru lounský kadet Pavel Jindřich. Po sedmi závodech mu patří také průběžná třetí příčka.

Ve Slaném Jindřich neodstartoval úplně nejlépe, propadl se na šesté místo. Ale už ve druhém kole se dobře propracoval na třetí pozici a tu s přehledem udržel až do cíle. Za vítězným Matyášem Fialou zaostal o osmnáct vteřin. Stejný cyklokrosař zvítězil mezi kadety také v Lounech. Tam na něj opět třetí Pavel Jindřich ztratil 52 vteřin. „Více trénovat, trénovat, trénovat,“ smál se Jindřich při otázce, co musí udělat, aby se na Fialu dotáhl.

Mezi kadety už jezdí také Adam Seeman, loni třetí na republikovém šampionátu mezi žáky. Ve Slaném byl nadějný „prvoročák“ na deváté pozici. „Jsem sice spokojený, ale mohlo to být o něco lepší. Měl jsem defekt,“ říkal po závodě. Doma v Lounech pak ale zazářil čtvrtým místem. „Paráda,“ okomentoval svůj zatím nejlepší výsledek mezi kadety. V průběžném hodnocení poháru mu patří sedmá příčka.

Tereza Prošková ve Slaném špatně odstartovala, musela se pak „probíjet“ zpět do špičky. „Moc mi nevyšel začátek. Vždycky se rozjíždím později, až ve druhém kole. Start jsem měla špatný, musím to zlepšit,“ ví nadějná lounská kadetka. Nakonec se probojovala na šestou pozici. „Možná jsem měla i na víc, ale jsem vcelku spokojená,“ hodnotila dívka, která v jednom z předchozích závodů dokázala vybojovat i bronz. Doma se jí pak ale vůbec nedařilo, dojela až na 31. pozici. V průběžném hodnocení národního poháru je aktuálně sedmá.

Ve Slaném a Lounech závodila celkem šestnáctka mládežníků Stadionu Louny. Mezi žáky byl nejlépe hodnocen Jiří Zedník (45. a 31. místo), v juniorech pak Lukáš Runt (27. a 10. pozice). Nyní čekají lounské cyklokrosaře další závody v Kolíně a Čáslavi, vrcholem pak bude v prosinci národní šampionát v Mladé Boleslavi.