Po medailové žni na Mistrovství ČR žáků přivezla trojice kajakářů Lokomotivy Žatec David Milyán, Lucie Nesnídalová a Radek Nesnídal bronz z hlídky ve sjezdovém sprintu na Mistrovství ČR dorostu, které se jelo v Českých Budějovicích. Lucie pak ještě přidala bronzovou medaili v kombinaci slalom + sjezd v kategorii dorostenek mladších.

Lucie NesnídalováStupňující se výkonnost potvrdila 13letá Nesnídalová uplynulý víkend na posledním národním kvalifikačním závodě v Roudnici nad Labem. Tam byla v sobotu pátá a v neděli dokonce vyhrála závod 2. výkonnostních tříd.

S určitostí se tak kvalifikovala pro příští sezonu do české nejvyšší soutěže dospělých, kterou je Český pohár. Bude tak nastupovat na start například se Štěpánkou Hilgertovou nebo čerstvou mistryní světa Kateřinou Kudějovou na nejtěžších domácích vodách, kterými jsou Čertovy proudy pod přehradou Lipno nebo umělý kanál Trnávka u Želivi.

Jako odměnu za kvalitní výkony se Lucie Nesnídalová a David Milyán kvalifikovali na mezinárodní závod olympijských nadějí, který se uskuteční 3.a 4. října v polském Krakově.

František Sajdl