Jak to v současné době vypadá se závody? Byly vaše šampionáty, na které jste se připravovala a které měly být vrcholem vaší kategorie, definitivně zrušeny, nebo se uskuteční?
Nominační závody do juniorské reprezentace byly přesunuty na červenec. Mistrovství světa by se mělo konat ve slovinském Tacenu v září. V této době ale není nic jisté, takže ani my nevíme, zda se světové závody uskuteční. Nominační závody na Olympijské hry a současně do reprezentace U23 2021 se uskuteční na přelomu července a srpna. Já budu bojovat o reprezentaci do 23 let pro příští rok.

Jaké by byly vaše šance na těchto podnicích? Trenér říkal, že vzhledem k vašim zkušenostem určitě veliké.
Vzhledem k tomu, že jsem v juniorské reprezentaci byla už tři roky, mám celkem velké zkušenosti. V zimě jsem se cítila opravdu dobře. Letos jsem si jako každý rok věřila na to, že bych se do týmu mohla dostat a závodit na vrcholných akcích. Těžko říct, jaké šance bych na těchto akcích měla. Chtěla bych patřit do top 3.

Jak vy se na současnou situaci díváte? Určitě je pro vás velmi nepříjemné, že se tak dlouho nezávodilo. Změnila jste kvůli ní přípravu?
Na současnou situaci se koukám s nadhledem a jsem si jistá, že nás tato „koronakrize“ můžu pouze posunout v mnoha směrech k lepšímu. Protože se dlouho nezávodilo, je mnohem těžší udržet koncentraci a natrénovanou formu. Přípravu s mým trenérem Janem Petříčkem ladíme podle závodů. Zimní příprava se nám prodloužila o dva měsíce, což pro mě znamenalo o dva měsíce více vytrvalostního tréninku. Teď už začíná převažovat rychlostní trénink, lehčí posilovny, běh a ježdění na divoké vodě.

Jak jste vyplňovala karanténu? Prý jste hodně četla. Jakou četbu máte ráda?
Karanténu jsem vyplňovala různými způsoby. Ze začátku jsem si dala volno od těžkého tréninku a více jsem odpočívala. Po týdnu jsem opět začala trénovat, udělala jsem si na zahradě kruhový trénink, nebo jsem cvičila tabatu či jógu. Věnovala jsem se studium, učení se s šicím strojem a čtení. Mám ráda knihy o osobním rozvoji, kterých jsem v karanténě přečetla spoustu. Teď mám rozečtenou knihu o time managementu. Mám ráda, když má kniha nějaký vědomostní přesah. Také zbyl čas na povinnou četbu k maturitě.
 
Jakou školu děláte, v jaké jste fázi? A jak vypadala výuka v době karantény?
Studuji gymnázium v Žatci a jsem ve třídě septimě. Za rok budu maturovat. Naše výuka je z 90% založena na samostudium. Máme hodně domácích úkolů a pracovních listů, které musíme odevzdávat. Online hodiny máme dvě v týdnu. Moc se tento stav neliší od časů, když jsem na soustředění a také studuji sama, proto jsem si nemusela moc zvykat.

Snažila jste se určitě dál připravovat individuálně. Takže běhání, kolo?
Ano, začala jsem více běhat a cvičit na zahradě. V běhu jsem našla opět velkou zálibu a cítím pomalý pokrok. Součástí mého tréninku je i otužování a protahování včetně meditace.
 
Už jste říkal, že se na současnou situaci díváte z nadhledem. Obavy z viru jste tedy neměla? 
Obavy z viru jsem neměla. Samozřejmě jsem plně respektovala nařízení vlády, ale mentálně mě to nijak nepoznamenalo. Mohla jsem si na čas odpočinout jak od slalomu, tak od školy. Moc mi to pomohlo, abych opět nabrala sílu.
 
Těšíte se na to, až budete závodit v dospělé kategorii?
Moc nad tím nepřemýšlím a nezaměřuji se na budoucnost ve vodním slalomu. Snažím se najít motivaci v nynější době a představa, že jezdím na vodě ještě za deset let, je pro mě zatím nepředstavitelná. V dospělosti budu spíše závodit rekreačně a pro radost.
 
Jaké budou vaše cíle? Je šance dostat se třeba už na olympiádu příští rok, pokud bude?
Cíle pro letošní sezónu nemám úplně dané. Chtěla bych najít radost v každém tréninku a ráda bych pomáhala trénovat malé děti v žatecké loděnici. Na vodě chci odjet nějaké veřejné závody. Do nominačních závodů dám vše, co ve mně bude, a uvidíme, jak dopadnout. Případně budu z plných sil bojovat na mistrovství světa a také v příštím roce u maturity. Na olympiádu ve vodním slalomu z mé kategorie jede pouze jedna loď. Pro mě jsou šance opravdu malé, ale samozřejmě se na nominační závody budu připravovat jako na všechny jiné.

Ondřej Holl