Dvě zlaté medaile z Mistrovství České republiky WKC Shi Kon Budokai a jednu bronzovou přivezli z víkendu z Jablonce svěřenci trenéra Rudolfa Šianského z Karate clubu Žatec.

Ze čtyřčlenné žatecké výpravy neprošel sítem do semifinále pouze Vojtěch Aschenbrenner v těžké váze. V kumite mužů do 68 kg vybojoval titul Aleš Brůna, který ve finále zdolal Lukáše Polzera se Spartaku Hradec Králové, třetí skončil Karel Hung ze Sport Unionu Ústí nad Labem.

V soutěži žen nad 60 kg startovaly dvě žatecké závodnice. Petra Cífková vybojovala rovněž titul českého šampiona před Ivanou Kučerovou ze Sp. Hradec Králové a bronz obsadila Anna Emingerová.

Mistrovství SRN

Petra Cífková má také titul ze soutěže družstev na Mistrovství Německa 25.-26.4. v Herfordu, kde závodila za tým Nagold. V jednotlivcích Petra vyhrála v I. kole na Ippon (2:0), ve II. po dvou vazzari 2:0, pak v semifinále proti jedné závodnici z širší reprezentace vyhrála rovněž 2:0.

Až ve finále proti několikanásobné medailistce z různých soutěží (německých i světových) Petra prohrála 0:2, čímž získala stříbro v jediné kategorii bez rozdílu hmotnosti.