Žatecké karate, to nejsou jen mistři a medailisté z domácích i zahraničních šampionátů. Je to také základna mládeže, která se už může začít pyšnit prvními úspěchy.

Na Wakazaši cup v Nymburku, což je postupová soutěž na MČR, startují každoročně žatečtí karatisté. V loňském roce se stali dokonce nejúspěšnějším týmem soutěže.

Letošního ročníku se v minulém týdnu zúčastnilo skoro 400 závodníků z více než 50 klubů z celé ČR. KC Žatec startoval, jak je již zvykem, pouze v disciplíně kumite (sportovní zápas). V silné konkurenci se prosadila Janet Štréblová v mladších žákyních nad 35 kg, kdy v I. kole porazila svou rivalku Zrzaveckou z Kamury Ústí. Prohrála až v zápase o finále s Janouchovou z Českých Budějovic, tudíž získala bronz.

Těžce vybojované 3. místo získala dorostenka Marie Slováčková, která měla ve své kategorii do 54 kg asi nejvíce soupeřek. V dorostencích do 57 kg se dokázal prosadit Petr Pleskač, který rovněž obsadil bronzovou příčku. Lubošovi Dudoňovi uteklo v prodloužení finále a v kategorii dorostenců do 70 kg obsadil také 3. místo.

Bronzovou smršť rozdmýchala Tereza Vohradníková, která získala v juniorkách do 48 kg stříbro. Jedinou zástupkyní seniorské kategorie byla Anna Emingerová, která v ženách nad 60 kg získala bronz a v kategorii BRH (bez rozdílu hmotnosti) prohrála až ve finále v prodloužení, tím pádem vybojovala stříbro. Zlato tentokrát KC Žatec chybělo, ale je třeba zmínit, že všichni žatečtí závodníci si odvezli medailové umístění. V následujících týdnech čeká závodníky Mistrovství ČR Shikon v Jablonci nad Nisou, Grand Prix v Ústí n/L a mezinárodní závody v Polsku a Švédsku.

(rš, jak)