Na mezinárodním turnaji v kick–boxu se opět zadařilo žateckým G–Titánům. Z Mostu přivezli několik výher.

Již tradiční mezinárodní turnaj Christmas cup 2009 se konal v Mostě. Za žatecké G-Titány se zůčastnili Dan Kačeňák, David Nekola, Jan Greisiger ml. a David Meduna.

David Meduna si troufl nastoupit hned ve dvou plnokontaktních kategoriích, jako jeden z mála borců tohoto turnaje. V prvním zápase nastoupil v kategorii full contact do 81kg proti Michalu Arlnoldovi z Martin Zavoral fighters team Praha, kterého porazil 3:0. Ve finále pak lehce rozdrtil Jana Zelenku z Iron fighters Jablonec nad Nisou, a tím se stal vítězem celého turnaje v této kategorii.

Nekola vyhrál s přehledem

Poté nastoupil za G-Titány David Nekola proti Davidu Španielovi z Macaks gym Pardubice a ukázkovým Muay-thai mu nedal šanci a zvítězil 3:0. Za tento zápas byl Nekola pochválen i hlavním rozhodčím turnaje.

V dalším zápase se Nekola utkal s Tomášem Tučkem z Millenium gym o.s. Klatovy. Tady Nekola trochu zaspal a zápas 2:1 prohrál a dosáhl tak na dobré 3. místo.

Jan Greisiger mladší nastoupil již do finále v kategorii light contact st. žáci proti Filipovi Polanskému z Kick–box Mariánské Lázně.

V tomto duelu Greisiger vyhrál po polovině prvního kola RSC, neboť soupeř nemohl pro zranění obličeje dále v zápase pokračovat a stal se tak vítězem celého turnaje v této kategorii a domů si přivezl stejný zlatý pohár jako David Meduna.

V dalším průběhu se karty turnaje pro naše bojovníky otočily. Proti nováčkovi Danu Kačeňákovi nastoupil mistr světa ve full contactu Ital Sciolla. „I když Kačeňák statečně odolával, padl na konci prvního kola KO.“ Okomentoval tento zápas majitel Titánů Jan Greisiger.

Meduna ve svém už třetím zápase chyboval

Pak nastoupil v kategorii K-1 rules do 81 kg David Meduna. K-1 je oproti full contactu podstatně náročnější, neboť se tam používají navíc kolena, klinče, údery z otočky, kopy na spodní pásmo, což ve full contactu není zvykem.

David nastoupil proti ostřílenému boxerovi Josefu Hrdličkovi ze Spartaku Žebrák, který se nedávno vrátil z Thajska z kempu Muay-thai, kde tvrdě měsíc trénoval. „Josef Hrdlička toho dne nastupoval do 1. zápasu a 1. kola, ale Meduna šel do 3. zápasu a 6. kola, což je ohromný nepoměr,“ hodnotil zápas Meduny trenér G-Titánů Roman Šifalda.

Ač byl Meduna již v 6. kole, soupeře silně tlačil a na body vedl, ale pak potlučený Hrdlička zachytil Medunovu nohu a pod následným silným direktem padá David k zemi. Po počítání se sice Meduna postavil a chtěl v zápase pokračovat, ale rozhodčí rozhodl, že již není schopen a ukončil zápas KO v neprospěch Meduny.

V té samé obtížné disciplíně se před 14 dny Meduna v seriálu Mistrovství ČR v Muay-thai umístnil na 1.místě a vyhrál celý turnaj v Praze na Pankráci.

Odveta bude už v lednu

„Je to jen sport a někdy je člověk nahoře a jindy dole, důležité je bojovat, a to David umí, neboť hned po skončení tohoto zápasu mě David požádal, abych domluvil okamžitou odvetu, kterou se pokusím domluvit někdy na konec ledna v rámci Souboje žateckých Titánů přímo v Žatci,“ řekl na závěr promotér G-Titánů Jan Greisiger. „Chtěli bychom pozvat všechny zájemce, přijďte se podívat.“

Ladislav Blail