Evropský šampionát v kickboxu proběhl v minulých dnech v maďarském městě Dunaúváros. A žatecký Hany Greisiger tam opět zářil, přivezl domů zlato. V pěti zápasech vybojoval pět vítězství, přivezl si do Žatce dva zlaté poháry a hlavně titul mistra Evropy.

Nejprve nastoupil v K-1 proti profi světovému šampionovi Holkovičovi ze Slovenska a vyhrál 3:0 na body. Poté v thaiboxu proti Portugalci Francisku Barosovi, tentokrát vyhrál K.O. už v prvním kole. Další den pak v semifinále K-1 vyhrál opět K.O. nad řeckým reprezentantem. Poté v thaiboxu na body vyhrál nad polským bojovníkem Demianem Palviscakem. A nakonec ve uspěl, přes problémy, ve finále K-1 s Andreasem Bastronem, dvojnásobným profimistrem světa.

„Verdikt byl po dlouhé poradě rozhodčích 2:1 pro Bastrona, a to i přesto, že byl Bastron knokautován. Rozhodčí totiž začal s prodlevou počítat a v deváté vteřině počítání bylo kolo ukončeno. Andreas Bastron ale předal po špatném verdiktu rozhodčích Hanymu zlatý pohár, protože věděl, že mu pomohli domácí rozhodčí a že jasným vítězem celé kategorie je Hany Greisiger. A to bylo pro nás největší satisfakcí za předchozí křivdy rozhodčích," popsal závěr klání kouč Jan Greisiger starší. „Zdvojil jsem Hanymu start, jen aby se mohl opravit, kdyby náhodou v prvním zápase prohrál, ale netušil jsem, že se probojuje v obou kategoriích do finále a doveze do Žatce dva zlaté poháry a titul mistra Evropy. V každém případě mě těší, že byl Hany nejúspěšnějším plnokontaktním zápasníkem české reprezentace," dodal.

(lb)