Sedm kickboxerů z žateckého týmů G–Titáni nastoupilo v minulých dnech v Mostě do Národního poháru. Prestižní turnaj, obsazený třiadvaceti týmy, byl i nominačním na MČR.

Ze Žatce zamířili do Mostu David Nekola, Jakub Mach, Sláva Špác, Jan Greisiger ml., Dan Kačenák, Jakub Dolejš a David Meduna.

Právě David Meduna byl nakonec nejúspěšnějším G–Titánem a vyhrál celou soutěž v kategorii K1 do 81 kilogramů.

Meduna nejdříve porazil Přibila z Pardubic. Další zápas nastoupil proti trojnásobnému mistru ČR Janu Brožíkovi a byl dokonce počítán, nakonec se ale oklepal a ve velmi tvrdém zápase dokázal zvítězit.

Ve finále měl žatecký kickboxer ukázat své umění proti Jakubovi Rácovi z Brna, ale ten po shlédnutí předchozích Davidových utkání, raději vzdal předem. Paradoxem je, že právě Rác vyřadil žateckého Jakuba Dolejše, ale poněkud sporným způsobem. I po protestu Žateckých zůstal výsledek ale stejný a Rác vyhrál 2:1 na body.

Podobnou smůlu měl i Jan Greisiger mladší, když v žákovské kategorii do 70 kilogramů poslal svého soupeře Michala Veselku z Prahy v prvním kole dokonce dvakrát k zemi, rozhodčí ale viděli jeho údery jako příliš tvrdé. A díky minusovým bodům skončil Greisiger „až“ na třetím místě, v takto dobře obsazením turnaji je ale i bronz úspěchem.

Druhé místo ve své kategorii po prohře ve finále s Davidem Černým z Liberce vybojoval Dan Kačenák. Nekola bohužel, i přes obrovské nasazení v zápase, prohrál kvůli nedostatku zkušeností s Lubošem Lesákem z Pardubic.

Mach a Špác zase měli ve třetím kole problémy s fyzickými silami, a tak těžce získané body z prvních dvou kol odevzdali soupeřům a své poslední zápasy prohráli na body.

Žatečtí G–Titáni se teď chystají na domácí turnaj, který se bude konat v neděli 14. března od 10 do 12 hodin v boxovně v Mládežnické ulici. Ukázat by se měli všichni žatečtí bojovníci, včetně Davida Meduny, který tu nastoupí odvetu proti Tomáši Hrdličkovi, který zatím jako jediný dokázal Medunu poslat k zemi. Hrdlička se navíc před nedávnem vrátil z Thajska, kde tvrdě trénoval.

SOUBOJE V ŽATCI
Už 14. března od 10 do 12 hodin v boxovně G–Titánů v Mládežnické ulici v Žatci mohou sportovní fanoušci vidět zápasy v kickboxu. Hlavním favoritem je Meduna.