V minulých dnech se konalo na zimním stadionu v Litoměřicích mistrovství ČR v kickboxu. Za žatecké G-titány byli nominováni: Petr Novotný, David Nekola, Sláva Špác a Hany Greisiger.

Petr Novotný měl smůlu, neboť hned v prvním zápase získal v losu mistra světa Grunzu z KBC Krásná Lípa.

Novotný měl bohužel zlomený nos z předešlého soustředění, který mu začal hned v prvním kole krvácet. Na Grunzu nestačil a po tříkolové bitvě plné krve vyhrává Grunza na body. Novotný tak získal v kategorii -57 kg stříbrnou medaili. Ani Nekola proti Příslupskému z BFC Liberec nezačal dobře. Svůj první zápas s ním prohrává na body. Další boj o třetí místo Nekola vyhrál a získal tak bronzovou medailo.

Druhého vicemistra ČR vybojoval i Sláva Špac, který také svůj první zápas s mistrem světa Málkem prohrává. Ale už v zápase o třetí místo proti Kuliščákovi z Asia gym Rožnov Špác neúprosně tlačil a poslal soupeře dokonce do počítání. Vyhrává tak zápas na body a stává se tak druhým vícemistrem ČR.

Nejúspěšnějším G-titánem, ale také nejúspěšnějším zápasníkem mistrovství republiky, se stal teprve sedmnáctiletý Hany Greisiger, který bojoval o titul v juniorské kategorii -81 kg proti Peňázovi z Fight klub Ždár, se kterým nedávno prohrál na body v Praze o mistra ČR v muay thai.

Tentokrát v odvetném zápase posílá Greisiger Peňáze čistým highkickem do hlavy k zemi a vítězí KO a získává tak titul mistra ČR. Greisigerovi to ovšem nestačilo, a proto se přihlásil i do mužské kategorie, kde v prvním zápase posílá k zemi Kudrnu z Tigr team Jablonec a ve finále dává KO v prvním kole Robertu Maškovi z Kickbox Ostrava a získává tak titul mistra ČR i v mužské kategorii -81kg. Greisiger si tak vybojoval postup na mistrovství světa v září, které se bude konat v Polsku.

(lb)