Mezinárodní turnaj v kick boxu Leon cup 2009 se konal v sobotu 7. března v Mostě mimo jiné také za účasti pěti borců žateckých G–Titánů.

Tento turnaj byl výjimečný tím, že místo kategorie lowkick a orientál (což je obdoba Muay-Thai), byla vytvořena disciplína K1 rules, která má stejná pravidla jako K1. To znamená, že tyto zápasy měly minimum omezení a bylo v nich povoleno téměř vše, pouze s tím rozdílem, že zůstaly zachovány hmotnostní kategorie, zatímco v klasické K1 se bojuje bez rozdílu vah.

Za G-Titány se tohoto turnaje zúčastnili tito borci: Míra Hoštický, Sláva Špác, Honza Greisiger ml., Jakub Dolejš a David Nekola.

Trenér Roman Šifalda byl nejvíce spokojen se zápasy Hoštického a Nekoly. Míra Hoštický, který bojoval s Robertem Osuckým z SKP Rapid Plzeň, poslal soupeře ve třetím kole úderem z otočky k zemi, ten se už nezvedl a Hoštický vyhrál KO.

Dostal se tak do finále, kde už na něj čekal další G-Titán Kuba Dolejš, který mu zápas po dohodě nechal a Hoštický se stal absolutním vítězem K1 v kategorii do 81kg, Dolejš tak obsadil 2. místo.

„Velkým překvapením pro nás byl nováček David Nekola, který ač byl na svém úplně prvním zápase, doslova převálcoval v klinčích koleny Tomáše Dudu z kick-boxu Fox Ústí nad Labem 3:0 a vyhrál tak celkově svou váhovou kategorii do -63,5 a přivezl si domů zlatou medaili,“ pochvaloval výkon svého borce majitel G-Titánů Jan Greisiger. Sláva Špác po boji s Kamilem Šenkem z Areny Brno dosáhl na bronz v kategorii K1 rules -71kg.

Stejně tak Honza Greisiger ml. po boji s Tancošem z Havířova přivezl bronzovou medaili v kategorii lightcontact starší žáci -63,5kg.

Na květen plánuje klub další kolo „Souboje žateckých Titánů“, které se opět bude konnat v žatecké boxovně. „Tímto všechny zvu, aby přišli podpořit žatecké bojovníky v plnokontaktních zápasech“ pozval zájemce Honza Greisiger.