V Miami ani v Indian Wells se Kristýně Plíškové vůbec nedařilo. Dvakrát se v minulých dnech z turnajů „poroučela“ v prvním kole a jen sledovala, jak její dvojče Karolína, šestá tenistka světa, kráčí pavoukem dál. V Charlestonu, na neobvyklé zelené antuce, ale 77. hráčka světa výrazně pookřála. A stala se „popravčí“ českých tenistek. Nejdříve vyřadila Siniakovou, teď i Petru Kvitovou.

Ve druhém kole v Charlestonu Kvitová sice lépe začala, druhý a třetí set byl ale v režii lounské rodačky. Před zápasem by přitom jen málokdo tipoval výhru Kristýny Plíškové. Vždyť dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová má proti českým kolegyním skvostnou bilanci. Vyhrála proti českým tenistkám 24 utkání v řadě. Až Kristýna Plíšková řekla dost!

Úvod duelu byl hodně divoký. Nejprve Kvitová vzala Plíškové podání, poté se role obrátily. Jenže na další brejk světové desítky už nedokázala lounská rodačka reagovat a zbytkem první sady se protrápila. Prohrála 1:6.

Ve druhé sadě bylo vše naopak. Kristýně Plíškové se začalo dařit a několikrát vzala Kvitové podání, na konci setu bylo na tabuli opět 6:1, tentokrát ale ve prospěch 77. tenisky světa.

Petra Kvitová začala ve druhé sadě dost chybovat, stejně začala i ve třetím setu. Plíšková vedla už 5:1 a dokonce 40:15, šampionka z Wimbledonu ale ještě dokázala odolávat a měla naději. Stáhla náskok soupeřky na 5:3, Kristýna Plíšková ale v deváté hře měla další mečbol a ten už využila. Třetí sadu ovládla v poměru 6:3 a ukončila tak famozní sérii Petry Kvitové, která prohrála s Češkou poprvé od roku 2012.

Ještě předtím přitom Plíšková vyřadila další Češku. V prvním kole turnaje na nezvyklé zelené antuce přehrála Kateřinu Siniakovou 6:4 a 6:1.
Ve třetím kole se lounská rodačka, vítězka zatím jednoho turnaje na okruhu WTA, utká s Jelenou Vesninovou, 44. tenistkou světa z Ruska. Fanoušci z regionu věří, že lounská rodačka předvede zlepšenou formu z posledních dní a nechá zapomenout na nepovedené vystoupení v Indian Wells a Miami, kde se loučila už po prvních zápasech.

Turnaj v Charlestonu naopak vynechává její setra Karolína. Ta v Indian Wells došla do čtvrtfinále, vyřadila jí až pozdější vítězka Japonka Osaková. V Miami šestadvacetiletá Češka, vítězka devíti turnajů WTA a aktuální světová šestka také prošla do čtvrtfinále, tam prohrála s Azarenkovou. Nyní se bývalá světová jednička už připravuje se svým týmem na antukovou sezonu, která nepatří k jejím oblíbeným částem roku.
Obě sestry Plíškovy by se měly objevit na antuce také na pražském turnaji na přelomu dubna a května.