Čekalo se, že hvězdou tenisového turnaje WTA v Praze bude Karolína Plíšková. Světová trojka ale vypadla hned v prvním kole. Jméno Plíšková ale na Prague Open dál září. O překvapení se postaralo dvojče Kristýna, po skalpu bývalé světové jedničky a výhře nad ambiciozní Brazilce Haddad Maia je v semifinále.

„Dost lidí mě na antuce odepisovalo. Snad jsem ukázala, že na ní umím hrát,“ smála se po třísetové bitvě nad Beatriz Haddad Maia osmapadesátká tenistka světa, rodačka z Loun, Kristýna Plíšková.

Haddad sice lépe ve čtvrtfinále začala, poté ale pětadvacetiletá Česka převzala otěže zápasu. I díky dvanácti esům duel otočila – 6:7, 6:4, 6:2.

Přes druhé kolo prošla Plíšková, zatím vítězka jednoho turnaje nejprestižnější série WTA, bez boje. Lucie Šafářová totiž odstoupila pro nemoc. Tenistka původem z Loun si připsala zajímavý skalp v prvním kole. „Domů“ poslala bývalou světovou jedničku Jelenu Jankovičovou ze Srbska. Majitelka parádního servisu a vyznavačka útočného tenisu, která má rozhodně raději rychlejší povrchy než je antuka, Plíšková ji porazila 6:4 a 6:4. „Očekávala jsem ze svojí strany trochu nervozitu, která ale nepřišla. Dobře jsem servírovala, za celý zápas jsem neztratila podání. Celkově to byl solidní výkon, hrála jsem docela agresivně“ měla radost na tiskové konferenci po vítězném duelu Kristýna Plíšková.