Po vysoké prohře z minulého týdne v Teplicích si chtěli lounští basketbalisté vylepšit bilanci před vlastními fanoušky, kde v této sezoně v Severočeské lize ještě neprohráli.

K utkání 7. kola přijeli do Loun košíkáři Děčína, kteří drželi v tabulce třetí příčku. Díky bojovnosti porazili domácí tým a odvezli si cenné dva body. „Děčín vyhrál zaslouženě. Nedařilo se nám střelecky, ale hlavně nám vázla souhra s mladými hráči. Pak jsme zbytečně přicházeli o míče a soupeř nás trestal. V závěru už nám docházely síly. Bohužel, mladí ještě nestačí držet krok se zkušeným soupeřem. V poslední čtvrtině jsme navíc inkasovali dvacet bodů ze šestek, to je příliš,“ hledal příčiny prohry hrající trenér Jakub Hnátek.

Úvod utkání se rozbíhal jen zvolna. Jako první se bodově zapsali domácí střelci a záhy si vypracovali solidní náskok, který byl po první části třináctibodový. Nic nenasvědčovalo tomu, že by Lounští připustili větší drama.

Druhá čtvrtina již byla v podání domácího celku mnohem slabší. Nastříleli pouhých 11 bodů, ztráceli příliš míčů při přihrávkách v útočné fázi a výsledkem byl pouhopouhý bod k dobru před změnou stran.

Ve třetí části hry začala pravá bitva a přetahovaná o vedení. Úvod sice patřil domácím, když Martin Jakeš dal dvě trojky, ale hosté srovnali a hned třikrát šli do vedení. Závěr této části patřil opět domácím, kteří si nesli do závěrečné čtvrtiny šestibodový náskok.

Po dvou minutách hry vedly Louny již o dvanáct bodů a zdálo se, že odpor hostí je zlomen. Ti se však zvedli a po šesti minutách hry šli do vedení, které postupně navyšovali až do samého konce utkání. Domácím borcům se přestalo dařit střelecky a riskantních trojkových pokusech nedokázali získávat míče pod soupeřovým košem. Výsledkem pak byla porážka 75:86.

BA Louny - BK Horejsek Děčín 75:86
(23:10, 34:33, 60:54)

Sestava a body BA Louny: Jakeš 21 (5x 3 body), Peterka 17, Vacek 11, Krob 8 (3x 3 body), Hnátek 7 (1x 3 body), O. Kocourek 7 (1x 3 body), Kocek 4, Polan, Polcar, Kučera