K poslednímu kolu podzimního krajského přeboru odjížděli hráči Lokomotivy Žatec A do Loun k souboji s tamním B týmem. Domácí jsou sice poslední, ale doma body nenechávají snadno.

Žatečtí jim navíc usnadnili první výhru katastrofální dorážkou v prvních duelech. Navíc v nich vykouzlili 47 újezdů. Přesto se domácí o výhru nakonec báli, Lokomotiva předvedla drtivý závěr. Nakonec z průběžného vedení až o 100 kuželek zbylo pouhých dvanáct.

Tentokrát zahájil za Žatecké Zdeněk Ptáček mladší proti domácí jedničce Rollové. Plné zvládl na výbornou, ale dorážka byla špatná. Prohrál o 18 kuželek.

Utekl začátek

L. Ptáček v lounské kuželně ještě nehrál. První polovinu ještě zvládl obstojně, druhá mu však vůbec nevyšla a toho využil domácí mladík Václavek a snadno vyhrál o 53.

Na 3:0 pro Louny upravil pro změnu domácí nejstarší hráč Soukup, kterému neskutečně vyšli oboje plné (312). Ptáček senior bojoval, ale velký počet újezdů rozhodl o prohře o 5. Naději Lokomotivě dala v dalším duelu proti Láznovi Ptáčková. Souboj vyhrála a snížila, k její smůle to bylo ale jen o 11 kuželek, protože ji zklamala, jako trojici před ní, dorážka. Domácí tak vedli 3:1 a o 65.

Od páté dvojice se ale začali dít věci. Žatecký Čaboun zahájil proti Maxovi výborně a smazával jednu kuželku za druhou. Skvělým výkonem nakonec umazal 39 kuželek a nebýt jediného újezdu v 99 hodě, bylo to ještě víc.

Jarolím tak měl před sebou výzvu, porazit domácího Pfeifera, a to pokud možno o 27. V první polovině umazal 24 a zdálo se, že se mu cíl podaří splnit. Domácí hráč se však nevzdával a vydřenou lounskou výhru uhájil, když ve druhé polovině už zvrat nepovolil.

V jednotlivcích Jarolím potvrdil formu a bezpečně kraluje statistikám. Na podzim neprohrál, ztratil jen půl bodu a pětkrát byl v sestavě kola. Čaboun si polepšil na 5. místo, v sestavě kola byl dvakrát. Ptáček senior je v žebříčku jednotlivců 36.,v sestavě kola byl také dvakrát.

Louny B - Žatec A 5:3 (2480:2468)


Žatec:
Zd. Ptáček ml. 399, L. Ptáček 375, Zd. Ptáček sen. 406, Ptáčková 388, Čaboun 456, Jarolím 444

Louny: Rollová 417, Václavek 428, Soukup 411, Lázna 377, Maxa 417, Pfeifer 430

Jiří Jarolím