Mistrovství republiky družstev se konalo 20. ledna v Pardubicích na jednom z nejmodernějších bowlingových center, kam se probojovalo celkem 32 týmů z Čech a Moravy. Žatec zastupoval tým Night club ve složení Kozlovský, Dufek, Jarolím a Würzová a jako nováček si nevedl špatně.

Už samotný postup na mistrovství byl velkým úspěchem. Nakonec neuvěřitelná smůla je stála postup do bojů o titul. Po kvalifikačním kole se týmy rozdělily podle průměrů do 8 skupin po 4. V soubojích každý s každým postupovali dva ze skupiny dál a dva s nejlepším průměrem ze třetích míst. Žatečtí byli ve skupině C, která se nakonec ukázala jako nejtěžší.

První souboj prohráli 1:3 (bod za výhru nad soupeřem a bod za součet), druhý vyhráli jednoznačně 4:0 a byli na postupové pozici. V klíčovém zápase sahali po remíze, která bez ohledu na další zápasy znamenala postup. Poslední hod v 10. kole však znamenal remízu druhé dvojice, a tak Žatečtí podlehli 1,5:2,5.

Naděje tak ještě trvala, ale tým KARKL Hodonín, pozdější mistr, potřebnou výhru 4:0 zachránil v hodině dvanácté a poslal Night club domů. Jediná kuželka rozhodla, že Žatečtí tak skončili na 19. místě. První nepostupová pozice je dlouho mrzela, ale nezklamali, vždyť je vyřadil dvojnásobný mistr republiky.