Pátý turnaj v kuželkách ze seriálu Memoriálu Zdeňka Bláhy, pořádaný Unisportem Žatec, přilákal v pátek 11. prosince na kuželnu žatecké Střelnice tak velký počet hráčů, že se souboje ve třech kategoriích protáhly do pozdních nočních hodin.

Po prvním kole soutěž mužů ještě vedl Miroslav Legutko, slavící své 36. narozeniny. Vedení ale neudržel, neboť ve druhém kole soustředěnou hrou se dostal ze 4. místa do čela s 234 kuželkami podbořanský Zdeněk Ausbuher starší, který tak vyhrál svůj třetí letošní turnaj MZB. Druhé místo vybojoval Vlad. Janotka 233, třetí Jar. Kubíček, 4. Jar. Šlapeta, 5. M. Legutko a 6. Jiří Vojtěch.

V soutěží žen došlo k překvapení, neboť zvítězila vyrovnanými výkony Helena Pašková před Jaroslavou Janotkovou, hrající pro zdravotní handicap po delší přestávce. Až třetí skončila Mirka Kubíčková a 4. Táňa Šlapetová, 5. Mária Švábová a 6. Lída Nagyová.

V soutěži smíšených párů letos poprvé vyhráli manželé Janotkovi, 2. skončili Kubíčkovi, 3. Šlapetovi, 4. H. a P. Paškovi, 5. M. a J. Švábovi a 6. Nagyová, Vojtěch. Šestý turnaj, v tomto roce poslední, se hraje už 18. prosince.

(jš)