Druhý tým nejvyšší krajské soutěže kuželkářů KK Louny přivítal na své kuželně družstvo z České Lípy hrající o záchranu. Hosté nečekaně vzdorovali, domácí ale nakonec body uhájili.

Utkání zahájil domácí kapitán a průběžně druhý hráč žebříčku Patrik Lojda a nevyšla mu první padesátka. Od počátku na svého soupeře ztrácel. Na druhé dráze stahoval náskok, shodil solidních 453, přesto o 5 kuželek se svým soupeřem prohrál.

Jako druhý nastoupil Luděk Maršál a vyrovnanými výkony na obou drahách svého soupeře porazil o 40 shozených kuželek a vyrovnal stav na zápasy na 1:1. Ke třetímu utkání nastoupil domácí Drahomír Faix a proti soupeřce z České Lípy získával od počátku výrazný náskok, utkání nakonec vyhrál o 63 a zaznamenal tak svoje první vítězství za A tým domácích kuželkářů za číslo 437 a domácí vedli.

V dalším duelu Miloš Chovanec získal třetí bod domácích za 405 výhrou o 7. V předposledním zápase Petr Pop potvrdil stabilní výkony (440), přesto na svého soupeře tentokrát nestačil a prohrál o 4. Poslední nastoupil jako již tradičně Vratislav Vlček s dostatečným náskokem a mohl hrát v klidu, přesto číslem 413 svoje utkání prohrál o 31.

Výhrou se domácí udrželi na druhém místě tabulky nejvyšší krajské soutěže s dvoubodovým náskokem na třetí Trnovany.

KK Louny A – Česká Lípa 5:3 (2583:2513)


Sestava Loun:
Lojda 453, Maršál 435, Faix 437, Chovanec 405, Pop 440, Vlček 413

Miloš Maxa