Na pořadu 20. kola krajského přeboru A kuřelkářů bylo okresní derby. Žatecká Lokomotiva zajížděla na novou kuželnu do Loun k duelu s tamní rezervou.

Oba týmy v minulém kole překvapily výbornými výkony. Mírným favoritem byli domácí, kteří to nakonec i potvrdili. Rozhodla prakticky hned v úvodu Rollová, která hodila rekord lounské kuželny, jeho hodnota se zastavila na 470. Žatecký Ptáček ml. s ní neměl sebemenší šanci. Domácí hráčce padlo vše a doslova soupeře deklasovala rozdílem třídy o 88. I když pak ostatní duely byly vyrovnané, náskok domácích byl velký.

Smůlu měla ve druhé dvojici žatecká Ptáčková. Skvěle zahrála plné i úvod dorážek, v závěru ji ale opustilo štěstí a prohrála s Majerem o 12. Držela se Chotová i proti domácímu Soukupovi. Zvláště druhá padesátka byla výborná, ale ani to nestačilo. Domácí měl více štěstí v dorážce a vyhrál o 19. Domácí tak vedli už 3:0 a o 119 kuželek.

V pohodě z posledních výkonů nastoupil žatecký Ptáček st. proti Maxovi. Domácího borce zachránil od vyšší prohry než o 20 jeho výkon v plných a smůla Ptáčka v posledních hodech dorážky. I v dalším souboji Čaboun (Žatec) – Pfeifer (Louny) domácího hráče zachránila od větší prohry než o 15 výborná první padesátka. Ve druhé se dostal pod tlak, ale opět trocha štěstí chyběla na hostující straně.

Za stavu 3:2 a +84 pro domácí nastoupil žatecký Jarolím proti Novákovi. Bylo jasné, že konečný výsledek se už moc nezmění. Oba hráči se hlídali, více chyb udělal nakonec hostující hráč a prohrál o 21.

Konec tabulky se vzácně vyrovnal a bude se rozhodovat v posledních kolech. Žatec přivítá tým El. Kadaň.

Louny B – Žatec A 6:2 (2617:2512)


Louny: Rollová 470 (rekord kuželny), Majer 426, Soukup 433, Maxa 413, Pfeifer 422, Novák 453

Žatec: Ptáček ml. 382, Ptáčková 414, Chotová 414, Ptáček 433, Čaboun 437, Jarolím 432.

Jiří Jarolím