Vynikající derby s nejvyššími čísly XVII. kola krajského přeboru kuželkářů se hrálo v sobotu 15. března v Podbořanech, kam přijelo vedoucí družstvo soutěže KK Louny.

Podbořany B – KK Louny A 3,5:4,5 (2589:2591)

Do sestavy domácích se vrátil lídr žebříčku jednotlivců Marcel Lukáš a s výkonem 430 kuželek po strhující bitvě remizoval s Pavlem Chovancem. Domácí Stupka se 402 kuželkami nestačil na druhého hráče krajského žebříčku Patrika Lojdu, který dosáhl na 448 a hosté šli do vedení.

To se brzy rozplynulo po hře dívčího tria Podbořan. Strhující výkon kola 480 předvedla Barbora Ambrová a zdolala St. Rybáka o 40 kuželek. Její sestra Kateřina s výkonem 432 vyhrála nad Pfeiferem o 11. Z následujícího duelu vyšla vítězně i domácí Simona Lefnerová, když se 413 kuželkami přehrála L. Smrečka o 7.

Podbořanská rezerva vedla na body i kuželky před závěrečným duelem. Přestože nestor Karel Kučera měl výkon 432, lounský Vrat. Vlček dosáhl na 446, čímž strhl misky vah na stranu hostů. Ti totiž po součtu všech kuželek měli o dvě více, což rozhodlo o jejich 10. výhře v soutěži.

Vítězstvím v Podbořanech si KK Louny upevnil vedení, neboť druhé Spořice B jen remizovaly s Mostem B. Žatec je na 5. místě o jediný bod za třetí Kadaní B. Své 9. místo si udržely Podbořany B i díky tomu, že 10. Global prohrál vysoko v Žatci. Na 11. místě má Kadaň A o 3 body méně než Podbořany.