Kuželkáři Lubence a Blšan z popředí tabulky prohráli nečekaně krutě 0:8 ve XXIII. kole dlouhodobé soutěže Pokal.

Na medailových místech se pořadí nezměnilo, ale na konci tabulky ano, neboť Rozcestí se zbavilo černého Petra, kterého si vytáhly Rychlé šípy. Šestou porážku v řadě už zaznamenal žatecký Provyt.

Hansa/flex – Valeč WP 6:2 (731:670)
Letos poprvé kompletní trio Valchářů šlo do vedení zásluhou Štěpána s 259, soupeř ale otočil, když nejvíce měl Král 266.

AK Blšany – Killer team 0:8 (631:764)
Po velkém výkonu před týdenm se blšanským vůbec nedařilo, nejvíc měl Teinzer II. 216, u vítězů Svoboda 284.

Provyt Žatec – Rozcestí 2:6 (630:669)
Šlapetová dosáhla 220, u hostů, kteří se zbavili posledního místa, měla Švihlíková 248.

Unisport Žatec – Věznice Drahonice 6:2 (685:667)
Domácí vedli zásluhou Šlapety 233, ale Reininger s 246 vyrovnal a dostal hosty do vedení o 9 kuželek. Když se domácím zranil Ausbuher a odstoupil v 10. hodu, střídající Kubíček smazal manko a výkonem 226 otočil zápas.

Sportovní (Y)elita – Lutos Lubenec 8:0 (691:660)
V překvapení kola měl nejvíce Kouba 246, u hostů Čančík 234.

AGC Kryry – Keramika Podbořany 2:6 (689:704)
Domácí vedli po výkonu Lávičky s 243, ale zápas otočil Rázek st. výkonem 274.

Rychlé šípy – Kapříci 0:8 (593:726)
U domácích dosáhl nejvíce Procházka 229, u hostů Helus 260.

Družstva po XXII. kole  

1. Hansa/flex 137:39 38  
2. Killer team 134:42 35  
3. Lutos Lubenec 116:52 33  
4. Keramika Podb. 101:75 28  
5. Jednota Podboř. 101:67 27  
6. AK Blšany 103:65 26  
7. Unisport Žatec 92:84 23  
8. Kapříci 74:102 19  
9. AGC Kryry 73:95 19
10. Sport.(Y)elita 71:97 16
11. V. Drahonice 69:99 16
12. Provyt Žatec 66:102 14
13. Valeč WP 63:113 12
14. Rozcestí 44:124 9
15. Rychlé šípy 44:132 7

Jednotlivci  

1. Svoboda ml. Killer 266,7
2. Z. Ausbuher U.Žatec 257,8  
3. Gramskopf R. šípy 252,2  
4. K. Houška Hansa 251,2  
5. V. Kouba Sp.(Y) 249,6  
6. P. Král Hansa 246,9  
7. Z. Lošoth Killer 245,1   
8. V. Šváb Hansa 245,1
9. P. Janko Drahon. 244,8
10. Teinzer II. Blšany 242,7  

Ženy

1. A. Lošová Lubenec 231,8  
2. M. Kučerová Kapříci 228,2  
3. J. Helusová Jednota 223,6  
4. T. Šlapetová P.Žatec 221,0  
5. M. Kubíčková P.Žatec 216,6

Jan Ambra