Žatec – Po dlouhé letní přestávce se konečně rozjede také kuželkářská sezóna. Lokomotiva Žatec využila přestávku k vcelku náročné rekonstrukci kuželny, aby alespoň trochu zpříjemnila prostředí sobě a soupeřům.

Do nového ročníku Krajského přeboru A je přihlášeno celkem 12 týmů. A tým Lokomotivy bude hrát v loňské sestavě, ve které bude chybět Basák. Ten se nechal zlákat do Podbořan (také údajně ztratil motivaci, jako loni dvojice Tajbl, Hofmann).

A tak šestice Jarolím, Čaboun, Ptáčková, Ptáček st. a ml. a Chotová to nebudou mít rozhodně snadné. Určitě by přivítali nějakou posilu. Rezerva bude bojovat v meziokresním přeboru.

Nováčkem v KP A je po sestupu z divize TJ Rudolfova huť Dubí a po postupu TJ KK Louny B. Dalšími týmy jsou Podbořany B a C, Sokol Spořice B, TJ Elektrárny Kadaň A i B, SKK Bílina, TJ Sokol Údlice B, TJ Slovan Vejprty a TJ MUS Most B.

Lokomotiva zahajuje v Dubí a hned v dalších kolech hostí v derby Podbořany B a zajíždí na Podbořany C. Další derby s KK Louny se odehraje až v devátém kole 20. listopadu v Žatci.

(jj)