V utkání letos posledního 11. kola KP A museli kuželkáři Lokomotivy Žatec pozměnit sestavu pro ohlášený pozdní příchod (prac. důvody) tradičního zahajovače Čabouna.

I s touto změnou se domácí vypořádali a v utkání se 4. Údlicemi B dokázali z nepříznivého stavu vývoj otočit a zaslouženě zvítězit.

V úvodu sice Ptáček junior vyhrál první padesátku o 6, ale bojovný soupeř využil jeho čtyř újezdů k smazání náskoku a se štěstím vyhrál o 1.

Ptáčková měla smůlu a ještě zdatného soupeře. Když se zranila, na druhou polovinu pustila Chotovou. Prohru se jim ale nepodařilo odvrátit. Ztrátou 56 Lokomotiva prohrávala 0:2 a o 57 kuželek.

K obratu zavelel Ptáček senior. Postupně likvidoval soupeře každým hodem a třetím nejvyšším náhozem kola prakticky dohnal týmovou ztrátu a vyhrál o 53.

Vyrovnání a další kuželky k dobru zařídil ve čtvrtém duelu Basák, aby výhrou o 46 dostal Lokomotivu do pohody.

Jarolím, tentokrát jako pátý, mohl po dlouhé době hrát bez stresu z koncovky. Přes některé chyby dokázal soupeře udržet na uzdě a vyhrál o 12. Vedení 3:2 o 56 bylo slibné a snad jen kolaps v posledním duelu by znamenal ztrátu.

Čaboun však nějaké drama nepřipustil. Oba hráči se navzájem hlídali, v koncovce byl sice o 1 kuželku šťastnější hostující hráč, ale to však na konečné výhře Lokomotivy nic nezměnilo.

Žatečtí tak podzim zakončili na vynikajícím 4. místě, kterému by před začátkem snad ani sami nevěřili. Navíc v TOP desítce mají hned dva hráče. Čaboun je 5. s průměrem 428,9 a Jarolím 9. za 427,9. Na 29. místě je Basák ( 414,7).

Lokomotiva Žatec A – Sokol Údlice B 5:3 (2480: 2426)

Sestava Žatce: Ptáček ml. 394, Ptáčková + Chotová 377, Ptáček sen. 444, Basák 424, Jarolím 410, Čaboun 431.

(jj)