K prvnímu kolu kuželskářského Krajského přeboru A odjížděli hráči žatecké Lokomotivy A na kuželnu TJ Rudolfova huť Dubí, která sestoupila z divize, v očekávání, co s nimi udělala dlouhá letní pauza. Domácí byli velkým favoritem, zvláště když tam Žatečtí nehráli dlouhých sedm let.

Nakonec domácí svou roli potvrdili a vyhráli. Lokomotiva však nezklamala a nechybělo mnoho k překvapivému zisku bodu. Zápas rozhodli domácí ve druhé dvojici a závěrech jednotlivých duelů.

Čaboun neztratil nic ze své loňské formy a výborně zvládnutou dorážkou (157) vyhrál o 28. Domácí vyrovnali hned v následujícím duelu, když se Chotové v úvodu vůbec nedařilo. Závěr sice vylepšila, ale už to nestačilo.

Jako třetí nastoupila L. Kubizňáková a dlouho to vypadalo, že bude bodovat. Nakonec prohrála o 19 závěrečnými hody.

Stejně se vedlo i Ptáčkové. V první padesátce vedla, když dominovala v dorážce, soupeři ale vyšel neskutečně závěr a otočil ve svůj prospěch o 5. Jako přes kopírák se vedlo Ptáčkovi st. O výhře domácího borce o 10 kuželek rozhodla hodovka v předposledním hodu.

A tak Jarolím mohl jen korigovat. Vedení domácích o 112 se smazat snad ani nedalo. Přesto bojoval a nakonec soupeře porazil o 25 a trochu vylepšil konečný výsledek.

TJ Rudolfova huť Dubí – Lokomotiva Žatec A 6:2 (2505:2418)

Čaboun 446, Chotová 328, Kubizňáková L. 395, Ptáčková 417, Ptáček st. 419, Jarolím 413

(jj)