V 19. kole KP A přivítali kuželkáři žatecké Lokomotivy vedoucí tým tabulky a žhavého kandidáta na postup Slovan Vejprty. Velkým favoritem byli hosté, kteří v domácím prostředí nadělili Žateckým „kanára“ a nepovolili ani pomocný bod. Žatec ale nečekaně zabojoval.

Zahájila Chotová a dokázala se soupeřem udržet krok pouze v plných. Vůbec jí nevyšla dorážka a prohrála o 65. Jako druhá nastoupila Kubizňáková, a také se držela v plných. Bohužel i ona pokazila dorážku a hosté tak vedli 2:0 o 99.

Mírnou naději vnesla do duelu ve třetí dvojici Ptáčková. Té se naopak dorážka vydařila a dokázala tak vydřít výhru o 8 a snížit na 1:2. Rozdíl v kuželkách byl ale stále obrovský. O vyrovnání se pak ale postaral výborně hrající Ptáček. Dařilo se mu vše, nedal soupeři šanci a výhrál o 29. Hosté ale stále vedli o 62 kuželek.

Čaboun ale předvedl dokonalý obrat v zápase. I když v plných se mu nedařilo a prohrál je o 9, v dorážce zářil. Sto sedmdesát čtyři se jen tak nevidí, soupeře tím přehrál o 75 a rázem vedli domácí o 13 kuželek.

Jarolímovi se tak naskytla jedinečná šance dotáhnout obrat v zápase k nečekanému zisku bodů. Nesměl prohrát o těch 13. To nakonec v dramatickém závěru zvládl. Soupeř sice dotahoval, ale domácí hráč skvěle zahrál druhou dorážku (81) a uhájil, vyhrál o tři. Lokomotiva před posledními třemi koly drží osmé místo s tříbodovým náskokem na poslední Most B. V dalším kole hrají Žatečtí veledůležité derby v Lounech.

Žatec A – Vejprty 6:2 (2468:2452)


Žatec: Chotová 368, Kubizňáková L. 398, Ptáčková 412, Ptáček st. 432, Čaboun 445, Jarolím 413

Jiří Jarolím