Již za měsíc začne nová sezóna, a tak finišují přípravy. Žatecká Lokomotiva bude mít v novém ročníku opět dva týmy. „Áčko" bude startovat v krajském přeboru A, B tým v meziokresním přeboru.

Krajský přebor A má stejně jako loni 12 týmů. Kromě Žateckých to budou týmy TJ Elektrárny Kadaň A a B, Sokol Spořice B, TJ Sokol Údlice, TJ MUS Most A a B, SKK Bílina , TJ VTŽ Chomutov B, Kuželky Podbořany C, TJ Slovan Vejprty a TJ Jiskra Kovářská B.

Nováčky jsou áčko Mostu po sestupu z divize a postupující z MOP Kovářská. Okres tak přijde o několik derby, neboť B tým Podbořan postoupil do divize a B tým Loun sestoupil do MOP. To ale atraktivnost soubojů určitě neovlivní.

Žatecká Lokomotiva po nutných opravách a vylepšení hracích prostorů a okolí hlásí i určité změny v kádru. B tým se prakticky nemění a bude hrát v sestavě L. a J. Kubizňákové, M. Kubizňák, Uhlíková a Hofmann st.. A tým zahájí sezónu v sestavě Jarolím, Čaboun, Zd. Ptáček sen. a jun., Ptáčková, Chotová a po návratu z Podbořan Tajbl.

Žatečtí chtějí v nové sezóně zahájit lépe než v té předchozí a určitě se chtějí vyhnout záchranářským problémům. Jak se jim to povede ukáže už první kolo 15. září, kdy zajíždí do Podbořan k okresnímu derby s C týmem. Doma se představí 22. září od 9 hodin v duelu s Kadaní.

(jj)