Most hraje letos výborně a je favoritem soutěže, Žatec přesto dobře začal. Na výhru to ale nakonec nestačilo. Hned v první dvojici potvrdil dobrou formu žatecký Čaboun. Sice mu to opět nešlo do plných, ale vše dohnal výbornou dorážkou a vyhrál o 53 kuželek, což znamenalo proti Mostu B velmi slibný začátek.

Od druhé dvojice se ale vše otočilo. Ptáčková hrála dobře, ale na výbornou dorážku soupeře nenašla odpověď a to rozhodlo o její prohře o 48. Obdobně se vedlo i Chotové. Její soupeř jí nedal vůbec žádnou šanci a dostal domácí do vedení 2:1a o 88 sražených kuželek.

Tajbl zahrál také dobře, rozhodně nezklamal, přesto po dobrém výkonu i číslu prohrál o 46. Bylo bohužel prakticky rozhodnuto. Poslední dva hráči Lokomotivy mohli pouze korigovat konečný výsledek.

Úprava výsledku

Ptáček se přetahoval o každou kuželku a nakonec uhájil těsnou výhru o 9. Ještě vyrovnanější duel byl k vidění v poslední dvojici. Jarolímovi nešli plné, soupeři zase dorážka a tak duel skončil nakonec remízou. Celkově Žatec prohrál skorem 2,5:5,5.

Další zápas hrají žatečtí kuželkáři doma, ve své kuželně přivítají v sobotu 10. listopadu Údlice. 

Most B - Žatec 5,5:2,5 (2559:2434)

Sestava Žatce: Čaboun 430, Ptáčková 406, Chotová 357, Tajbl 421, Ptáček 407, Jarolím 413

(jj)