Letní přestávku hráči využili k vcelku rozsáhlé rekonstrukci své stařičké kuželny v Žatci. Díky aktivitě svého předsedy Jirky Jarolíma se podařilo získat dotaci z krajského úřadu, a tak se mohlo začít. A ukázalo se, že práce bylo opravdu hodně a původní plán na jednoměsíční odstávku se protáhl na tři. A ruce k dílu museli přiložit všichni. Někteří více, jiní méně, ale nakonec se vše úspěšně podařilo. Velký dík patří R. Hofmannovi ml. Ten byl hnací silou a strávil na kuželně nejvíce času.

Ten kdo znal, jak to v Žatci na hracím prostoru vypadalo, určitě ocení změnu k lepšímu. Lokomotiva si to po letech strádání v pomalu nevyhovujících prostorách určitě zaslouží. Podíl na rekonstrukci má i město Žatec, které poskytlo určitou částku na údržbu a provoz.

Žatečtí se na domácí kuželně ale představí v krajském přeboru A až 19. října ve čtvrtém kole, když předchozí tři kola hrají na kuželnách soupeřů. To první, 28. září v Bílině proti Mostu A. Křest tak bude na B týmu, ten zahajuje sezónu o 14 dní dříve.

Jediné co může Žatecké mrzet je fakt, že se jim velmi zúžil kádr. V A týmu jsou Jarolím, Hofmann ml. Tajbl, Čaboun, Ptáček a Goldšmíd. V Béčku pak Ptáčková, Chotová, Uhlíková a Hofmann st. Víc hráčů bohužel není. Snad Ptáček ml a možná veterán Chot.

(jj)