Žatečtí kuželkáři dokázali i ve třetím zápase v řadě na venkovní kuželně naplno bodovat a usadili se na prvním místě tabulky. Tentokrát řádění Žateckých odnesl tým SKK Bílina.

Na rozdíl od předchozích zápasů se drama nekonalo. Menší komplikace byly pouze ve čtvrté dvojici a to jen v první padesátce. Lokomotiva měla fantastický úvod, když rychle vedla 3:0 a pak dokonalý závěr. Navíc předvedla nejvyšší nához kola a Jarolím také nejvyšší výkon jednotlivců.

Úvod obstaral žatecký Tajbl a nedal soupeři šanci. Už v plných mu nadělil 26 a v dorážce dalších 16. Lokomotiva vedla 1:0. Hofmann to neměl s domácím mladíkem jednoduché. V plných mu to nešlo podle jeho představ, naštěstí rozhodl větší klid v dorážce a výhrou o 21 kuželek přidal druhý bod. Čekalo se, co předvede Goldšmíd. Tomu to šlo výborně do plných, které nakonec rozhodly. Dorážku měl s domácím hráčem naprosto stejnou a tak náskok 19 kuželek z plných uhájil. Bylo to 3:0 a o 82 kuželek.

Ptáčková hrála dva zápasy

Ve čtvrté dvojici však domácí hráčka začala mohutně stahovat. Žatecká Ptáčková už měla jeden zápas v nohách, když musela hrát v Podbořanech za B tým a rychle se přesunout do Bíliny aby zaskočila za Čabouna. A tak jí nelze vyčítat, že se to projevilo na výkonu. Naštěstí ve druhé padesátce přidala a zvyšující se ztrátu zastavila. Lokomotivě zbylo vedení o 26.

Jarolím zahájil plné velice dobře a rychle si vypracoval náskok. Domácí v závěru první dorážky přidal a dotáhl se na rozdíl pouhé kuželky. V úvodu druhé půlky dokonce chvíli vedl, ale od pětašedesátého hodu už neměl šanci. Jarolímovi vycházelo vše, měl i potřebné štěstí, v dorážce exceloval (98), a náhozem 473 vyhrál o 43 kuželek.

Na Ptáčkovi už záleželo jestli vedení o 69 udrží nebo popřípadě zvýrazní. Povedlo se mu druhé, když hlavně v plných navyšoval vedení. Celkově vyhrál o 16 a završil tak celkovou výhru Lokomotivy na 7:1. V jednotlivcích figuruje na druhém místě Čaboun, Jarolím už poskočil na 10. místo.

V dalším kole hostí žatecká Lokomotiva ve svém prostředí druhý tým tabulky, rovněž neporažený Slovan Vejprty.

Bílina - Žatec 1:7 (2534:2619)

Sestava Žatce: Tajbl 452, Hofmann 421, Goldšmíd 442, Ptáčková 397, Jarolím 473, Ptáček 434

Jiří Jarolím