Žatečtí neměli rozhodně co ztratit a chtěli suveréna potrápit. To se jim podařilo dokonale a zaskočení domácí marně hledali na výbornou hru hostí odpověď. Výsledkem byla pátá výhra Lokomotivy na venkovní kuželně a výborný výkon celé šestice.

Zahájil žatecký Čaboun a soupeře měl kvalitního. Ten však roli favorita nepotvrdil, od prvních hodů výrazně ztrácel a Lokomotiva šla lehce do vedení o 65 kuželek. Tajbl to také neměl vůbec jednoduché. Držel se statečně, a tak domácímu borci dovolil stáhnout jen 23 kuželek a Žatečtí drželi slibné vedení na kuželky.

Goldšmíd zahájil výborně, tím přibrzdil domácí snahu, soupeře dostal pod tlak a to bylo rozhodující. Výhrou o 32 vrátil Lokomotivě výrazný náskok v kuželkách a vedení 2:1. Žatecký Ptáček potvrdil výbornou formu posledních dní. V první půlce si vypracoval mírný náskok hlavně skvěle zvládnutou dorážkou a pak si soupeře hlídal. Nepřipustil žádné drama a výhrou o 12 kuželek zvýšil na 3:1.

Jarolímovi sice utekla první padesátka, kterou prohrál o 40. Naštěstí ve druhé se vzpamatoval, nápor domácích zastavil a tak z toho byla ztráta jen 26. Hofmann nastoupil do posledního duelu s vedením o 60 kuželek a jen nebývalý zkrat by mohl Žatecké připravit o body. Půlku prohrál jen o 6 a to domácí borec nezvládl psychicky. Doslova odešel a prohrál nakonec o 36.

Vejprty - Žatec 2:6 (2443:2539)

Sestava Žatce: Čaboun 440, Tajbl 411, Golsšmíd 393, Ptáček 436, Jarolím 427, Hofmann 432

(jj)