V dalším kole divize hostila žatecká Lokomotiva Českou Kamenici. A potvrdila své jarní probuzení, už poněkolikáté za sebou bodovala. Na podzim Žatečtí v Kamenici dostali kanára, a tak měli co vracet. Hosté jsou v sestupovém pásmu, a proto si do Žatce přijeli pro body. Dlouho to také tak vypadalo, ale domácí po fantastickém závěru mohli slavit plný bodový zisk.

Za žatecké kuželkáře zahajoval jako tradičně Čaboun. A neměl rozhodně jednoduchou úlohu. Soupeřka se držela výborně a o výhře domácího hráče o čtyři kuželky rozhodl její újezd v předposledním hodě. Ve zlepšených výkonech pokračuje Chotová. V první půlce trochu ztratila, pak ale ztrátu snížila a prohra o dvacet jedna byla po dobrém výkonu přijatelná.

Žatecké Ptáčkové se tentokrát už zadařilo. Se soupeřem se přetahovala o každou kuželku a byla v koncovce úspěšnější. Uhájila výhru o šest a domácí vedli 2:1 a ztráceli jedenáct kuželek. Ptáčkovi nešla hra do plných, a tak vše doháněl v dorážce. Jeho soupeř však náskok udržel a výhrou o dvacet jedna kuželek srovnal na 2:2 a plus třicet dva. Uhlíková v žateckém dresu se dlouho držela, bohužel se trochu trápila v dorážce. Její soupeř v koncovce také polevil, ale výhru o třináct už udržel. Hosté tak vedli 3:2 a měli k dobru čtyřicet pět kuželek. Pomalu začínali slavit.

Jarolím se mohl pokusit o malý zázrak a ztrátu zlikvidovat. Po padesátce však umazal jen šestnáct. Zápas se zdál být ztracený, ale i zázraky se dějí. Žatecký kapitán se rozehrál a náskok postupně likvidoval. Druhou padesátku vyhrál o čtyřicet tři kuželek, celkově tak o padesát devět a zisk bodů tak nakonec slavil Žatec.

Žatec - Česká Kamenice 5:3 (2504:2490)

Sestava Žatce: Čaboun 436, Chotová 406, Ptáčková 416, Ptáček 409, Uhlíková 403, Jarolím 434

V sobotu 28. března zajíždí žatečtí kuželkáři na půdu soupeře, představí se v Jablonci.

Jiří Jarolím