Ve 21. kole kuželkářského krajského přeboru hostila žatecká Lokomotiva tým Kadaně a v případě domácí výhry si mohla zajistit účast v KP A i do další sezóny. Žatečtí ale zaváhali a čeká je tak boj o všechno s týmem MUS Most B.

Zahájil žatecký Aleš Kopčík a dlouho to vypadalo, že by mohl bodovat. Bohužel mu ke konci chyběl větší klid a zbytečně prohrál o 17. Čaboun ve druhé dvojici nezačal zle a zdálo se, že v pohodě vyhraje a připíše na konto hodně kuželek. Bohužel vše nevyšlo podle představ, Čaboun vyhrál, ale jen o 14 a sám na sebe se zlobil.

Chotová v další dvojici také nenavázala na svůj minulý výkon z Loun. Plné ještě zvládla, ale hrubě jí nevyšla dorážka a prohrála o 41. O vyrovnání na 2:2 se postaral ve čtvrté dvojici žatecký Ptáček st. Stále si udržoval mírný náskok, ale soupeř se nevzdával. Nakonec domácí hráč uhájil výhru o 9.

Zápas se definitivně zlomil v páté dvojici. Kubizňáková nabrala ztrátu hned v prvních plných a ztrácela 20. Ve druhých se sice zlepšila, ale v dorážce nabrala další manko a prohrála o 36 kuželek.

Jarolím tak mohl pouze korigovat. Jedenasedmdesát kuželek se při kvalitách soupeře dá stáhnout jedině zázrakem a ten se nekonal.

Oba soupeři se dokonale znají a o konečné výhře rozhodoval každý hod. Nakonec ve velmi pěkném souboji oba hráči hodili nejlepší výkony zápasu a šťastnějším byl nakonec žatecký Jarolím, když výhrou o 5 upravil konečný výsledek.

Zápas o vše, tedy o udržení, hraje Žatec 15. dubna v Bílině proti MUS Most B, Lokomotivě stačí k setrvání v soutěži remíza.

Žatec A – Kadaň A 3:5 (2374:2440)


Sestava Žatce:
Kopčík 379, Čaboun 404, Chotová 352, Ptáček st. 415, Kubizňáková 388, Jarolím 436

Jiří Jarolím