Házenkáři Loun byli v prvním kole Českého poháru na vlastní palubovce v roli hostů. Jejich soupeř, Aritma Praha, vlastní halu nemá, a tak byl v zápisu označen jako celek domácí.

Pražané se ze necelou půlminutu po první střele na branku ujali vedení, ale za další tři minuty už vedly Louny 3:2 a své vedení postupně navyšovaly. Do šatny šli lounští házenkáři s pohodlným osmibrankovým náskokem, když poslední dvě branky dal ze dvou rychlých brejků Petr Jahn.

Také úvod druhé půle patřil Lokomotivě. Pražané dokázali za čtvrthodinu hry dát pouhé dvě branky. Pak si vzali za stavu 26:14 pro Louny oddechový čas a vzhledem k tomu, že domácí trenér Sochor dal šanci celé lavičce, podařilo se Aritmě nepříznivý stav malinko vylepšit. Poslední brankovou tečku v zápase udělal lounský veterán Milan Bittner.

Louny tak bez problémů postoupily do druhého kola poháru.

„Lepšího soupeře jsme si nemohli přát. Aritma hraje Pražský přebor a pro nás to byl v podstatě první ostrý zápas. Přípravu jsme začali 3. srpna na venkovním hřišti a po týdnu přešli do haly. První přípravný zápas jsme pak odehráli nedávno v Německu proti SV Altenburg a vyhráli jsme 41:38. Výrazně jsme omladili tým. Stejně, jako v závěru minulé sezony stavíme na dorostencích. Dlouhodobě jsou zranění Knobloch, Zabloudil a Lacina, kteří budou chybět půl roku. Zkušení Triebe a Vavrica odešli hrát do Drážďan, za které budou hrát Sachsenligu. Problém budeme mít, až se nám sejde utkání zároveň s dorostem. Hru bude dirigovat Jarda Hartman, vypomoci bude muset i Milan Bittner, a když nás bude málo, budu muset nastoupit i já,“ říká s úsměvem trenér Kamil Sochor. „Cíle ale máme stále ty nejvyšší. Hrát ve špičce,“ dodává.

Nová druholigová sezona začíná 22. září. Louny budou hrát v nově utvořené skupině severo-západ. „Nebudeme mít ve skupině sice silnou Slavii Praha, ale na tu jsme to uměli. Čekají nás však jiní hodně silní soupeři. Nově Libice, Košutka a VŠ Plzeň. K tomu B týmy Dukly Praha a Lovosic. Bude to hodně těžké, ale budeme bojovat,“ hodnotí Sochor soupeře.

Aritma Praha - Lokomotiva Louny 19:30 (12:20)

Sestava a branky Loun: Fusch, Zmatlík Vích 1, Matras 2, Jan Hartman 2, Tvrdík, M. Svoboda 1, T. Svoboda, Jahn 6, Vraný 4, Jetenský 9, Jar. Hartman 1, Bittner 3, Suk 1

Jaroslav Tošner