Lokomotiva přivítala ve druhé lize házené celek z Podještědí, který v uplynulé sezoně hrál první ligu. Právě s Libercem bojovali házenkáři Loun v ročníku 2015/2016 o prvenství v soutěži. Nakonec měl Liberec o 4 body více a postoupil. Po sestupu však tým opustilo hned několik hráčů s extraligovou zkušeností. Hosté navíc přijeli jen se třemi hráči na lavičku.

Na první branku si necelá stovka diváků musela počkat do druhé minuty. To otevřel svůj brankový účet Vavrica, který krátce na to poslal domácí z brejku dvoubrankového vedení.

Ačkoli hosté nepředváděli žádný oslnivý výkon, nepodařilo se Lokomotivě výrazněji soupeři odskočit a na začátku 19. minuty byl na ukazateli stav 7:6. Pak se ale prosadil Triebe šikovným podstřelem a Jahn z brejku zvýšil na 10:6. Ve 23. minutě byla k vidění krásná akce, kdy se mezi třemi bránícími hráči prosadil Knobloch, který dával na 11:8 pro domácí. Po této brance si brali hosté první oddechový čas. Hned po něm přidali Vavrica, Jahn a Jetenský další branky a rázem to bylo 14:8 pro Louny. Do šaten se šlo za stavu 16:9 pro domácí, kteří tak mohli být sice spokojeni s výsledkem, už méně pak s předvedeným výkonem, kdy doslova zahodili několik brejků a zbytečnými ztrátami darovali míč soupeři. Ten však měl hodně vychýlenou střeleckou mušku a navíc za dobře fungující obranou chytal výborný Perský.

Do druhé půle domácí doslova vlétli. Po zastaveném útoku Liberce se okamžitě z rychlé protiakce prosadil Jahn a po něm z brejku Vavrica. Po brance Laciny ze 34. minuty měla Lokomotiva na svém kontě jedenáctibrankové vedení 20:9. Ve 40. minutě přidal Lacina další dvě branky, kterými upravil stav na 25:13 a trenér Kamil Sochor postupně poslal na palubovku celou lavičku. Parského v bráně vystřídal Fisch. Hosté vycítili příležitost ke zkorigování nepříznivého stavu a v 54. minutě si vzali za stavu 31:21 další time. Během následujících dvou minut snížili na rozdíl sedmi branek 31:24.

Sedmá výhra v sezoně

V předposlední minutě utkání byl za faul na střílejícího Vraného odpískán první sedmimetrový hod v utkání, který s jistotou proměnil Zabloudil. Brankovou tečku udělal sedm sekund před koncem Suk a domácí se mohli radovat ze sedmé výhry v sezoně.

Louny jsou v druholigové tabulce na druhém místě když na vedoucí rezervu Dukly Praha ztrácejí dva body, ale mají k dobru odložené domácí utkání 8. kola s Pardubicemi (hraje se 3.12. od 17 hodin). V závěrečném kole podzimní části zajíždí Lokomotiva k veledůležitému utkání na horkou půdu vedoucí Dukly.

„Byl to pomalý a nudný zápas. Soupeř hrál to, na co měl. My jsme měli mít v poločase na svém kontě minimálně o pět branek více. Škoda neproměněných brejků. Za rozhodnutého stavu dostali šanci se ukázat hráči z lavičky,“ hodnotil vítězné utkání trenér Kamil Sochor.

Louny - Liberec 34:27 (16:9)

Sestava a branky Loun: Perský, Fusch - Lacina 5, Matěj Svoboda 2, Knobloch 2, Gröbl, T. Svoboda, Jahn 10, Triebe 2, Zabloudil 1/1, Vavrica 6, Vraný 1, Suk 1 - Jetenský 5

(jt)