Lokomotiva přehrála Lovce, Lovosice poprvé ztratily

Louny /FOTO/ – Lounští házenkáři zvítězili nad dosud neporaženou rezervou Lovosic 30:27.

17.10.2017

Utkání Loun (v bílém) proti LovosicímFoto: Jaroslav Tošner

Šesté kolo druhé házenkářské ligy přivedlo do Loun vedoucí celek soutěže, který ještě nezakusil hořkost porážky a na svém kontě měl také plný počet bodů. I Lokomotiva si letos ale vede dobře. Klopýtla pouze jednou, a to v Mladé Boleslavi. Tým opustili Martin Brecko s Hartmanem, ale omlazený celek bojuje a snaží se ztráty nahradit mladými hráči se zkušenostmi z hostování v prvoligovém dorostu Lovosic. A dařilo se i tentokrát, rezerva Lovosic odjela z Loun z prázdnou, Lokomotiva slaví.

Úvodní nervozita a důležitost tohoto utkání byly znát na obou stranách, a tak se na první branku čekalo až do 3. minuty. Ta sice padla do lounské sítě, ale vzápětí kontroval z brejku Matěj Svoboda. V 6. měli domácí výhodu sedmimetrového hodu po faulu na střílejícího Knoblocha. Triebe ho sice neproměnil, ale Jahn z dorážky strhl vedení na stranu domácích – 3:2. Krátce na to promarnil šanci na trhák z další sedmičky Vavrica. Střeleckého výpadku a chyb v obraně využili Lovosičtí a třemi brankami v řadě odskočili na 3:6.

Vedení hostům nevydrželo dlouho. Po dvou gólech Svobody a brance Jahna ze 13. minuty bylo srovnáno. Ve dvacáté minutě si trenér Lovosic Jiří Motl bral za stavu 10:11 první oddechový čas. Nedařila se hra na pravém křídle. Subtilní Vavrica se Sukem se nemohli proti urostlým hráčům Lovosic prosadit. Lovosice opět odskočily do tříbrankového vedení 11:14 a „time“ si braly Louny. Fusche v brance vystřídal Perský. Zlepšila se obrana a během předposlední minuty snížili Triebe s Petrem Jahnem na rozdíl branky – 15:16.

Výborně pracující obrana nedovolila v závěrečné minutě hostům vystřelit a 5 sekund před signálem oznamující konec poločasu srovnal stav Míra Jahn.

Druhá půle začala stejně, jako ta první. Ve 36. poslal Lokomotivu do vedení 20:19 Jetenský a stejný hráč opakovanou střelou dal Lounům dvoubrankové vedení. Lovosice si po inkasované brance vzaly oddechový čas a v jejich brance nahradil Vodička svého parťáka Gebura.

V končící 38. zvyšoval M. Jahn z brejku na 22:19, ale pak hosté zabrali a ve 42. po brance Kapra bylo opět srovnáno. Louny dvěma brankami znovu odskočily, jenže Jetenský z brejku netrefil bránu a hosté dvěma brankami v 54. minutě srovnali na 26:26.

Lokomotiva si brala další oddechový čas a po něm se vývoj utkání zlomil. Vavrica z brejku dal v 57. minutě 27. branku svého celku, v následující minutě kryl Perský sedmičku Černého a Knobloch zvýšil na 28:26. Trenér Motl si vzal poslední oddechový čas a pokusil se svým svěřencům naordinovat recept na zvrat ve vývoji utkání. Ten se nekonal. Nejdříve skóroval M. Jahn a pár sekund před koncem hodem přes celé hřiště do prázdné branky pečetil výsledek Vavrica.

Louny jsou v tabulce 2. ligy třetí o skóre za rezervou Dukly a dva body za Lovosicemi, které však mají o odehraný zápas více. V dalším kole jede Lokomotiva do Úval k utkání s celkem, který má na posledním místě tabulky pouhý bod.

Louny – Lovosice B 30:27 (16:16)

Sestava (branky) Loun: Fusch, Perský – Jetenský (5), Svoboda (4), Knobloch (2), Gröbl, P. Jahn (3), M. Jahn (6), Triebe (3), Suk (2), Zabloudil, Lacina (1), Vavrica (4), Pour