Trenér domácích Kamil Sochor musel 12. května opět spoléhat na dorostence. Postrádal zkušeného Milana Bitnera do obrany a zraněný Petr Triebe byl pouze v civilu na lavičce. Od začátku utkání tak musel nastoupit na pravém křídle stejně jako v Liberci i Sochor.

První branky se padesátka diváků dočkala až ve třetí minutě utkání. Ta padla ze sedmimetrového hodu do sítě Loun. Hned z protiútoku sice Matěj Svoboda vyrovnal, ale Dukla si z další akce vzala vedení zpět. Lokomotiva odpověděla další brankou a Jetenský ji podstřelem poslal do vedení 3:2. To však byl poslední okamžik, kdy domácí v utkání vedli.

Pražané rozjeli svůj útočný stroj a postupně navyšovali svůj náskok. V 9. minutě totiž prohrávaly Louny 3:5 a o čtyři minuty později to bylo o tři branky 5:8. Když dávala Dukla v 18. minutě na 6:10, brali si domácí oddechový čas. Taktické pokyny si lounští hráči k srdci příliš nevzali a ve 26. minutě to již bylo po gólu z brejku o hrozivých osm branek 8:16.

Pak se domácí přece jen vzchopili a čtyřbrankovou sérií korigovali výsledek, když dvanáctou branku Loun přidal v závěrečné minutě Laštůvka, který se jako první dostal k odraženému míči po střele Jetenského a obětavým zásahem překonal Zavázala v brance Pražanů.

Druhý poločas už byl ale jasnou záležitostí Dukly. Za pět minut měli opět šestibrankové vedení 13:19, když poslední dvě branky dávali z brejků. Ve 44. minutě hry dostali domácí další dvě branky z brejků, když přišli o míč při rozehrávce a brali si další oddechový čas.

V 51. už svítil na ukazateli stav 17:27 a utkání se jen dohrávalo. Hosté byli jasně lepší. Předváděli nacvičené signály a bylo znát, že tito hráči mají úplně jiné podmínky. Poslední branka zápasu padla stejně jako ta úvodní ze sedmimetrového hodu a stanovila tak konečný výsledek 21:32 pro Duklu. Od větší pohromy zachránil Lokomotivu řadou skvělých zákroků Perský v bráně.

Louny končí letošní druholigový ročník se ziskem 26 bodů na 5. místě, dva body za čtvrtou Slavií a třetí rezervou Lovosic. To je vzhledem k problémům se sestavou, kdy bylo mužstvo postaveno na dorostencích, velkým úspěchem. V posledních dvou zápasech musel na hrací plochu i trenér Kamil Sochor.

V odpoledním utkání už se starší dorostenci postavili ve svém druholigovém utkání vrstevníkům ze Strakonic. Louny svého soupeře doslova rozdrtily, když v prvním poločase inkasovaly pouhých 5 branek.

Na konečném výsledku 46:23 (24:5) se podíleli: Vraný 11 brankami, Trkovský 9 brankami, Petr Jahn dal 8 a Pour 6 branek.

Starší dorostenci Loun jsou čtyři na druhém místě a na vedoucí Liberec jim scházejí tři body. Právě v Liberci dorostenci Loun nastoupí v příštím kole.

Louny - Dukla Praha B 21:32 (12:16)

Sestava a branky Loun: Perský, Verner - Sochor 3, Kunc, M. Svoboda 2, Pour 5/2, T. Svoboda 2, P. Jahn 2, Vraný, Zabloudil, Jetenský 6, Laštovka 1