Závodnice z Fitness klubu trenérky Jitky Hofmannové se zúčastnily FISAF otevřeného mistrovství Belgie v Sint Niklaas a přivezly domů jednu zlatou, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile v nejcennějších kategoriích.

Lounské aerobičky jely do Belgie vyladit formu před 1. nominačními závody v Čechách, které se uskuteční 7. a 8. dubna v domácích Lounech. A byly velmi úspěšné.

Zlato vybojovalo trio seniorek ve složení Adéla Citová, Eliška Martinovská a Karolína Jánská. Loňská mistryně republiky Adéla Citová byla v singl kategorii dospělých v Belgii druhá. Na stejné příčce skončily také juniorky v triu Naděžda Salačová, Leontýna Benešová a Karolína Švecová a hned za nimi braly bronzovou medaili ve stejné kategorii Lucie Rychtaříková, Nikola Boubliková a Marika Glavaňáková. Velkým a příjemným překvapením bylo 3. místo lounské kadetky Laury Jirkové v kategorii singl. Úspěchem jsou ale i dvě nemedailová umístění - 4. místo Lucie Kulichové v kategorii 8 - 10 let a 7. místo Anity Ahmad v juniorkách.

Ilustrační foto.
Lounské krasobruslařky byly skvělé v Lovosicích

„Mám z umístění všech děvčat velkou radost. Konkurence zejména v seniorkách, juniorkách, ale i v kadetech byla na těchto vrcholových mezinárodních závodech velká,“ komentuje závod trenérka Jitka Hofmannová a dodává: „Děvčata vzorně reprezentovala Českou republiku, město, náš klub i své školy.“

Na výkony lounských závodnic se můžete přijít podívat 7. a 8. dubna, kdy se ve sportovní hale města Loun uskuteční 1. nominační závod před mistrovstvím republiky a Evropy. „Srdečně zveme všechny diváky, bude se na co dívat,“ slibuje Jitka Hofmannová z pořádajícího klubu.

Anna Bielecká