Na nedělní sváteční podvečer bylo naplánováno 5. kolo 2. ligy házenkářů, domácí Lokomotiva přivítala vysokoškoláky z Plzně. Ti měli stejně jako Louny na svém kontě pouhé dva body.

Při nástupu obou mužstev přinesli ti nejmladší státní vlajku a zazněla i zpívaná státní hymna. Pak už se ale začalo bojovat o veledůležité ligové body.

První branku utkání dal domácí Vích, ale po devíti minutách hry Lounští prohrávali 4:7. Jeremiáše v brance vystřídal Zmatlík, který pak řadou úspěšných zákroků držel naděje svého celku. Po dalších deseti minutách se domácím podařilo snížit na 10:11 a Plzeň si brala první time. Hned potom poslal dvěma brankami domácí tým do vedení Suk, ale do šaten šli malinko spokojenější hosté, kteří v poločase vedli o gól, 14:15.

Po změně stran se podařilo Víchovi srovnat a hned nato z brejku šla Lokomotiva do vedení zásluhou Suka. Pak však domácí neproměnili dva brejky v řadě. Vyšel až ten třetí a Louny šly do dvoubrankového vedení. To jim vydrželo jen několik sekund a bylo opět srovnáno. Domácím chybělo i trochu štěstí, když v této fázi hry dali dvě tyče a břevno. Do vedení tak šli hosté, ale ani to jim nevydrželo dlouho. Po 54. minutách hry vedli o branku Louny a drama vrcholilo. Plzeňský Milý začal hrát osobní obranu na Trkovského, který byl střelecky k nezastavení. Pět minut před koncem bylo srovnáno na 28:28, jenže domácí šli do oslabení. Toho hostující celek plně využil a vytvořil si rozhodující dvoubrankové vedení, které již udržel do samého konce zápasu.

V příštím kole čeká Louny další náročné utkání v Ústí nad Labem, které je na samém dně tabulky rovněž se ziskem dvou bodů.

„Dostali jsme se do hodně složité situace. Prohráli jsme klíčové utkání, navíc nám schází hned několik zraněných důležitých hráčů. Naštěstí nám může zatím vypomoci Jarda Trkovský, který jinak hraje v Lovosicích. Otazník visí nad Hartmanem, kterého limituje zraněný lýtkový sval. Nemáme téměř s kým hrát. Mladým schází nasazení a bojovnost,“ zhodnotil nepovedené utkání trenér Lokomotivy Louny Kamil Sochor.

TJ Lokomotiva Louny - HK Slavia VŠ Plzeň 29:31 (14:15)

Sestava a branky Loun: Zmatlík, Jeremiáš - Holubec, Vích 4, Kunc 1, Bittner, M. Svoboda 2, T. Svoboda, Trkovský 11/1, Vraný, Hartman 3, Zabloudil, Suk 8, Černý