Slaný působí ve druhé lize, ale domácí neměli před soupeřem z vyšší soutěže vůbec respekt. „Byl to výborný vstup do sezony!“ radoval se nejlepší střelec Loun Martin Jakeš.

Domácí se velice rychle ujali vedení 7:0 a první čtvrtinu uzavírali s dvanáctibodovým náskokem. Pak však hosté zabrali. Využili horší střelby domácích a nedůraznosti pod košem k tomu, aby se jejich bodové manko nezvětšilo..

Třetí čtvrtina však byla lounskou exhibicí. Pod vlastním košem kralovali Pastyřík s Vackem a Jakeš s Hnátkem si připsali pět trojek. V této části hry si domácí vypracovali náskok až 34 bodů. Šanci dostal jako první z mladíků na lavičce Ondra Kocourek a za důvěru se trenérům odměnil deseti body na konto Loun.

V závěrečné části hry dostala prostor postupně celá lavička, a tak se šest desítek domácích fanoušků vytoužené stovky nakonec nedočkalo. Louny i tak svého soupeře deklasovaly a zaslouženě jdou do druhého kola. V něm přivítají 28. září další druholigový tým, tentokrát z Mariánských Lázní.

„Povedla se nám úvodní čtvrtina. Pak jsme sice polevili, čehož soupeř využil, ale ve třetí čtvrtině jsme rozhodli o výsledku. Pak jsme dali prostor celé lavičce. Jsou to naši odchovanci, na kterých chceme stavět v Severočeské lize,“ hodnotil pohárovou výhru Jakeš.

BA Louny - BC Slaný 96:67 (23:11, 44:33, 82:51)

Sestava a body BA Louny: Kolek 2, Polcar 6, Krob, Maršál, Pastyřík 13 (1x3), Jakeš 37 (7x3), Hnátek 16 (3x3), Vít 2, Vacek 9, Kučera, Š. Kocourek 1, O. Kocourek 10

Jaroslav Tošner