V pátek 8. června startovala pětice mladších žáků a žákyň – Petr Volek, Jiří Smetana, Natálka Hušková, Šárka Venclová a Jana Sadílková s kormidelníkem Petrem Bláhou - ve společenství s Roudnicí na tradičních Primátorkách v závodě párových osem. V silně obsazené a nejrychlejší jízdě dne si posádka dojela pro 4. místo. Na skifech v sobotních a nedělních jízdách startovali Petr Bláha, který neprošel sítem opravných jízd, a Bára Jandová, která obsadila pěkné třetí místo ve finále B.

Následující víkend se v Račicích konalo mistrovství oblasti Labe. Ve velice silné konkurenci se lounští veslaři rozhodně neztratili. Dva tituly mistryně oblasti získala juniorka Bára Jandová na čtyřce bez kormidelníka a osmě, druhé místo přidala na párové čtyřce. Dvojskif lehké váhy mužů ovládli Jan Lacina a Petr Bláha, další cenná umístění ve finále přidali ještě na skifech, párové čtyřce a na osmě. Zajímavostí je, že v posledních dvou disciplínách startovali společně otec se synem – Pavel a Petr Bláhovi. Čtvrtým lounským mužem byl Jan Kučera.

Cenná finálová umístění od 4. do 6. místa v oblasti s postupem na mistrovství ČR získali veslaři kategorie žactva. Mladší žákyně Sadílková, Venclová a Hušková jely velké finále skifů, společně s Šedivou se jim obdobně vedlo i na dvojskifech. Mladší žáci si rovněž vedli zdatně. Smetana společně s Volkem si vyjeli finálovou účast na dvojskifu, prvně jmenovaný a Perout ne skifech. Ve starších žácích a žákyních se již tolik nedařilo, finále si vybojoval Pastyřík na skifu. Čtyřka s kormidelníkem J. Vorel, Š. Pelc, T. Soukup a Nazaruk s kormidelníkem Machačem pak jela přímé finále na čtvrtém místě. Za branami finále skončily posádky starších žákyň Krpcová a M. Venclová a žáků M. Pospíšil a Jankovský.

Na mistrovství České republiky žactva v Račicích se početné družstvo připravovalo na krátkém soustředění v Račicích a v Roudnici. A tato taktika se vyplatila. Rozmarům počasí a tréninkovému manku navzdory si cenný bronz vybojoval dvojskif mladších žákyň Jana Sadílková a Maja Šedivá. Další cenná umístění ve finále A získaly Hušková a Venclová na skifech a všechny společně s kormidelníkem Machačem na párové čtyřce. Perout si dojel pro celkové 10. místo a J. Smetana pro 6. místo ve finále C na skifu i na dvojskifu společně s P. Volkem.

V prvním prázdninovém víkendu proběhne opět v Račicích mistrovství ČR dorostu, juniorů a dospělých za účasti tří lounských závodníků - B. Jandové, J. Laciny a P. Bláhy.

Martin Vorel