Basket Academy Louny uspořádala v lounské sportovní hale dvoudenní turnaj pod názvem Indoor Easter Challenge Louny 2018. Ten byl prvním podnikem nového projektu České basketbalové federace 3x3 Central Europe Tour. Spojenou Tour v basketbalu 3x3 Čechů, Slováků a Poláků. Basketbal 3x3 má v lounské sportovní hale již zavedenou tradici, ale teprve letos získal poprvé status nejvyšší české soutěže Chance 3x3 Tour.

Louny daly basketbalu 3x3 bývalého reprezentanta, účastníka mistrovsvtví světa a Evropy, Martina Jakeše, který patřil k hlavním organizátorům. Z Loun pochází také mistryně světa Tereza Vorlová.

První den turnaje patřil mládeži. Utkaly se chlapecké, dívčí i mix týmy v kategoriích od 10 do 15 let.

Hlavní program do Loun přilákal nejen známé tváře českého basketbalu 3x3 jako například Sokolíky či Bernard Humpolec se zkušenostmi z reprezentace.

Do turnaje vstoupilo sedmnáct týmů včetně dvou celků ze Slovenska a po jednom z Polska, Černé Hory a Německa. Už skupinové bitvy byly hodně vyrovnané a vše vyvrcholilo play off.

Ve čtvrtfinále skončil favorizovaný Humpolec Bernard s Romanem Zachrlou, který nestačil na Dirty Cooking 17:21. Také semifinále bylo hodně vyrovnané. Sokolíci v něm těsně podlehli Ralja Intergalactic z Černé Hory 15:21 a Dirty Cooking prošli do finále po výhře nad Game Changers 19:17. Finále bylo jednoznačnou záležitostí černohorského celku, který rozstřílel Dirty Cooking ještě před vypršením časového limitu 21:9.

Vítězný tým z Černé Hory odehrál turnaj ve složení Vašo Aleksič, Marko Stojanovič, Nebojša Kilijan a Petar Perunovi.

Poražení finalisté Dirty Cooking hráli ve složení Alex PositiVe, Ctirad Klimánek, Jan Veselý a Roman Radovskii.