Jindřich startoval až z šesté řady. Jeho cílem bylo se co nejdříve propracovat dopředu. Jenže…

Krátce po nájezdu do terénu došlo k hromadnému pádu, na jehož začátku byl Američan Strohmeyer. A česká naděje se mu nemohla vyhnout. Padla a tím i naděje na dobrý výsledek. "Nejdéle tam zůstává Pavel Jindřich," hlásal do mikrofonu spíkr na trati v Táboře.

"Bohužel, celé to tam padlo, byl tam hromadný pád. A já se tam smotal taky," vyprávěl po dojezdu smutný Pavel Jindřich.

Světový šampionát cyklokrosařů v Táboře. Závod juniorek. Česká závodnice Daniela Hezinová.
Blátivá premiéra. Lounská Daniela Hezinová dojela na MS cyklokrosařů devatenáctá

Nabral obrovskou ztrátu, z místa pádu odjížděl až na předposlední pozici. Oklepal se ale a zahájil stíhací jízdu. Už v prvním kole se propracoval na 51., pak 47. a dokonce 44. místo. V cíli prvního kola byl na 41. pozici.

Na rozblácené trati bylo náročné předjíždět, navíc stíhací jízda na těžkém táborském okruhu brala Jindřichovi spoustu sil. Ve druhém kole se dostal až na 43. místo, hrábl si na dno a síly začaly docházet. Navíc ho trápilo také zdraví. "Zkoušel jsem to, chtěl jsem zabojovat, dostat se co nejvíce dopředu. Ale bylo to těžké a navíc mě zase chytla záda. Nešlo to," hodnotil v cíli.

V dalších kolech se pak Jindřich začal opět propadat a nabírat ztrátu. Cílem na svém třetím mistrovství světa projel na 50. místě se ztrátou devět a půl minuty. Nejlepším z Čech byl až na 18. pozici Jan Zatloukal, z vítězství se radoval Nizozemec Del Grosso.

Výsledky - MS v cyklokrosu Tábor 2024 - muži do 23 let:

1. Del Grosso (Nizozemí) 52:02, 2. Verstrynge, 3. Michels (oba Belgie) oba -27, …18. Zatloukal -3:44, 50. Jindřich -9:34