„O vítězství rozhodla naše menší nedisciplinovanost. Mládí tedy přece jen zvítězilo,“ těšilo trenéra domácího celku Kamila Sochora. Ten postrádal dirigenta hry Jardu Hartmana, ale do sestavy se vrátil zkušený Zabloudil.

Po první půli šli do šatny hráči Lokomotivy s jednobrankovým náskokem. Hned v úvodu druhé půle hosté vyrovnali, jenže Louny zabraly a ve 40. minutě vedly již o tři branky, 18:15. Domácí si drželi náskok, Sla-via snížila v samém závěru na rozdíl branky 27:26 a So-chor si bral time out. Do konce utkání chybělo 50 s, stav utkání byl stále stejný, když sudí vyloučil domácího hráče. Drama vrcholilo. Slavia hrála přesilovku, ale svůj útok brankově nezakončila a Lokomotiva i za pomoci dalšího oddechového času už dovedla zápas do vítězného konce. Vítězům tleskalo ve stoje téměř sto spokojených diváků.

Dalším zápasem pro Lokomotivu bude až start do druhé ligy. Ten je na programu 23. září. Louny jedou ven, zahajují na palubovce Liberce. 

Lokomotiva Louny - Slavia Praha 27:26 (14:13)

Sestava a branky Loun: Fusch, Jeremiáš - Kunc, Vích 3, Matras, Bittner 2, Tvrdík, M. Svoboda 1, T. Svoboda 2, Jahn 4, Vraný 3, Zabloudil 3, Jetenský 7, Suk 2

Jaroslav Tošner