Druhá házenkářská liga měla v uplynulém víkendu na programu 7. kolo. Louny v něm hostily souseda v tabulce, Baník Most. Ten je sice nováčkem, ale vede ho zkušený trenér Radoslav Miler, dres Baníku obléká Dominik Miko, který ještě nedávno hrál v extraligových Lovosicích. Oba pak společně působili před lety v Lounech.

Po opatrném začátku se do vedení dostali hosté. Domácím se podařilo vstřelit první branku až po třech a půl minutách hry. Když v 15. minutě svítilo na ukazateli skóre 3:9 ve prospěch Baníku, bral si trenér Lokomotivy, Kamil Sochor, oddechový čas. To už domácí postrádali zraněného Trkovského. Z branky odešel Fusch a vystřídal ho Jeremiáš, kterému se začalo mezi tyčemi dařit, a stejně tak i jeho spoluhráčům. Ve 21. minutě si za stavu 8:13 bral time Baník. Ani instrukce trenéra Milera jeho svěřencům nepomohly rozjetou Lokomotivu zastavit. V brance vystřídal Kuriala Vávra, ale tomu hned poslal gólovou vizitku domácí Vích. Sedmibrankové vedení Baníku se do přestávky smrsklo na rozdíl jediné branky.

Hned v úvodu druhé půle si došel domácí Matěj Svoboda pro faul, který byl potrestán sedmimetrovým hodem. Proměnil ho Vích a srovnal na 14:14. Louny dostaly navíc výhodu přesilovky. Lokomotiva šla do vedení brankou Hartmana, ale ten se při této brance zranil. Jeho natažené kolenní vazy mu již nedovolily pokračovat ve hře. Hra domácích se začala sypat jako domeček z karet. Most si vzal vedení zpět a domácí si brali time. Dalším hráčem Loun, který měl zdravotní potíže, byl ve 42. minutě Vraný, který dopadl tvrdě na palubovku a vyrazil si dech. Do branky šel opět Fusch, ale ten neměl svůj den. Hosté si vypracovali sedmibrankové vedení a ačkoli se domácí pokusili manko smazat, stačili už jen výsledek korigovat na konečných 26:29.

„Přišli jsme o dva body a k tomu o dva hráče. Trkovský si jen narazil rameno a bude v pořádku. Nemohli jsme ale riskovat jeho vážnější zranění, protože nám vypomáhá z Lovosic. Nebylo to špatné utkání. Kluci bojovali, ale chybělo nám více štěstí. Prohra mrzí i kvůli skvělým fanouškům, kteří nám dnes hodně pomohli,“ hodnotil po prohraném zápase zklamaný trenér domácích Kamil Sochor.

TJ Lokomotiva Louny - HK Baník Most 26:29 (13:14)

Sestava a branky Lokomotiva Louny: Fusch, Jeremiáš - Kunc, Vích 8/3, Tvrdík, M. Svoboda 2, T. Svoboda 5, Trkovský 1, Vraný 3, Hartman 4, Zabloudil, Suk 2, Bušek, Černý 1