Lounské závodnice ve sportovním aerobiku z Juniorského fitness klubu Jitky Hofmannové mají za sebou první úspěch v nové sezóně. Z otevřeného mistrovství Belgie přivezly zlato a dva bronzy a intenzivně se připravují na nominační závod před mistrovstvím Evropy, který proběhne v Lounech.

Lounské závodnice se mezi soupeři v Belgii neztratily. Adéla Citová vybojovala v kategorii junior single zlato, Eliška Martinovská ve stejné kategorii skončila osmá. Loňská mistryně ČR a Evropy Kristýna Zahradníčková získala mezi dospělými bronzovou medaili.

Jak chutná úspěch si vyzkoušely i dvě nejmladší členky lounské výpravy. Leontýna Benešová skončila v kategorii mini 8 10 let na třetím a Naděnka Salačová na čtvrtém místě. O jeden bod uteklo finále Kláře Urmové v kategorii kadet single.

Příprava na nominační závody

„Start na FISAF Open Belgian Championships pojaly naše děvčata především jako přípravný a konzultační závod před sérií nominačních závodů, která nás teď před republikovým a evropským šampionátem čekají," říká lounská trenérka Jitka Hofmannová. „Konkurence v Belgii byla obrovská a my teď přesně víme, kde ještě musíme přidat," pokračovala.

Teď už ale lounské závodnice myslí na nominační závody na MČR a ME. Ten první se bude konat 29. a 30. března ve Sportovní hale v Lounech. „Zveme srdečně všechny diváky, aby naše závodnice na domácí půdě přišli poslední březnový víkend povzbudit," dodává lounská trenérka Jitka Hofmannová.

Týden po Velikonocích pak lounská hala přivítá další závod v aerobiku, tentokrát pro II. a III. výkonnostní třídu, kde se představí nejmladší svěřenkyně Juniorského fitness klubu Louny.

Výsledky lounských závodnic:

Adéla Citová
1. místo v kategorii junior - single

Eliška Martinovská
8. místo v kategorii junior - single

Kristýna Zahradníčková
mezi dospělými 3. místo

Leontýna Benešová
3. místo v kategorii mini 8 - 10 let

Naděnka Salačová
4. místo v kategorii mini 8 - 10 let

Anna Bielecká