Čest praporu kadetů TJ Stadion Louny na Mistrovství České republiky v dráhové cyklistice 2008 o víkednu v Brně držela Martina Mikulášková, která vybojovala dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili, navíc přidala čtvrté místo ve sprintu.

Nejcenější kovy sbírala Labáková

Šampionát kadetek zcela ovládla Dagmar Labáková z Dukly Praha, která potvrdila výjimečnost své cyklistické osobnosti ve všech disciplinách. Po přechodu blšanské Lucie Záleské do kategorie juniorek Dáša potvrdila, že je jedničkou mezi kadetkami, kde závodí lounská Mikulášková teprve prvním rokem.

„Martina jela výborně, přestože na dráze toho nemá příliš najeto,“ byl po šampionátu spokojený lounský trenér Milan Chrobák. „Vybojovala stříbrné medaile ve stíhačce na 2 km a z bodovacího závodu. Přidala bronz z discipliny na 500 metrů a ve sprintu skončila čtvrtá jen kvůli menším zkušenostem.“

Očekávání splnila hlavně pětistovka

Lounští kadeti, kteří jeli před týdnem etapový silniční Mléčný závod, se z dráhového M ČR vrátili bez medaile. „Očekával jsem, že se jak Vojta Nipl, tak Karel Moule umístí do 10. místa na 500 metrů, což oba splnili, Nipl skončil sedmý a Moule desátý. Přitom o umístění rozhodovaly desetinky, respektive tisíciny vteřiny,“ chválil oba své mladé svěřence trenér Chrobák po odjeté pětistovce.

Ve stíhacím závodě na 2km skončil na 15. místě Moule a hned a na 17. příčce byl Nipl. Proti starším soupeřům se příliš neprosadili v bodovačce, kde oba skončili ve skupině na 18.–23. místě. Tradici lounské cyklistiky tak podržela kadetka Mikulášková.

Příprava na silnici

Sotva skončilo dráhové mistrovství, před cyklistickým mládím pro kategorie žactva a kadetů je silniční M ČR, které se pojede od 5. srpna v Lanškrouně. „Přípravu na něj zahájíme již tento týden, kdy kluky čekají tři tvrdší tréninky. Hned příští týden máme v Lounech soustředění, abychom vše doladili do odjezdu,“ plánuje M. Chrobák. „V kategorii žáků tam bude startovat Lacina, v kadetkách pojede Mikulášková a v kadetech trojice Nipl, Moule a Matoušek.“