Tři starty a tři medaile si připsali lounští cyklokrosaři o víkendu. Jejich forma jde před vrcholy sezony rychle nahoru.

Mikulášková se o víkendu zúčastnila jen jednoho závodu, před sezonou byla dlouho nemocná, a tak nechce tělo přetížit.

Vynechala závod v Holých Vrších, kde zvítězila doma zatím v této sezoně neporažená Havlíková. V neděli už opět kralovala při pohárovém závodě Martina Mikulášková, Havlíková tentokrát nestartovala.

„Byla jsem na týdenním soustředění na Mallorce, proto jsem chyběla v Holých Vrších. Najížděla jsem kilometry, protože mi chybí letní silniční sezona, kdy jsem byla hodně nemocná. Snad se podaří načasovat formu do mistrovství republiky. V Lounech se na začátku prosince pojede na domácí trati a okruh mi připomíná tento," těší se už na domácí závod lounská Mikulášková.

„Před Mallorkou jsem byla dost unavená, teď se cítím dobře. Myslím, že by se mnou měla v Milovicích Pavla Havlíková starosti. Teď v sobotu jedu světový pohár v Koksijde a v neděli Superprestige v Gietenu," upřesnila pro server cyklokros.cz svůj další program naděje českého cyklokrosu.

Vojta Nipl skončil druhý

V Milovicích startoval také Vojtěch Nipl, pro muže ale nebyl tento závod započítáván do pohárové soutěže. Přesto se v Milovicích sešla slušná konkurence a třiadvacítkář Nipl dojel druhý za suverénem letošní sezony Martinem Bínou.

O den dříve se ale muži utkali v Holých Vrších a Vojtěch Nipl vybojoval do Toi Toi cupu body za druhé místo. Opět za Bínou. Pro dvacetiletého Nipla znamenalo stříbro zatím nejlepší letošní umístění v poháru.

Bína ujel zhruba po třiceti minutách, stíhat se ho vydal jen Nipl. Tentokrát si naštěstí síly rozvrhl dobře. „Holé Vrchy byly vždycky těžký závod, já ho dosud znal jen na bahně. Letos jsem tu jel poprvé na suchu a musím říci, že je to těžší. Když Bína před půlkou odjel, jel jsem si své. Už se mi několikrát stalo, že jsem přepálil začátek. Postupně jsem se rozjížděl a čtyři kola do cíle za to vzal a odpoutal se ze skupiny. V závěru závodu jsem se cítil dobře a poslouchal jsem trenéra Chrobáka, který běhal po trati a dával mi instrukce, co mám a nemám dělat," potvrdil pro server cyklokros.cz Nipl návrat ke spolupráci se svým dlouholetým lounským trenérem.