Výsledkové zlepšení prokazuje v každém závodě Českého poháru TOI TOI Cup podbořanský Kamil Ausbuher, který byl v neděli ve 4. dílu seriálu v České Lípě poprvé na bedně za 2. místo.

Rychlejší než Ausbuher (Exe Jeans Chomutov) byl z 51 startujících jen sobotní vítěz Martin Bína (Budvar Tábor), se kterým oba exmistři světa juniorů odjeli ve třetím kole z vedoucí skupiny. Když pak v polovině z 12 okruhů nastoupil Bína, Kamil si bezpečně odjezdil zbytek na druhé pozici s téměř půlminutovým náskokem před třetím Škarnitzlem (DIMP), čtvrtý přijel Vlad. Kyzivát (Ml. Boleslav) a 5. Ondřej Bambula (Tábor).

Na startu chyběli ze soboty druhý Zlámalík a třetí Dlask, kteří se Šimůnkem a Štybarem startovali v Belgii, zatímco z Loun čtvrtý Mlynář v polovině závodu vzdal.

Lounský Jan Chrobák (Johnson Controls AŠ Ml. Boleslav), dosáhl v sobotu 8. místěm na domácí natrénované trati dosud nejlepší umístění, ale spokojen nebyl. „Podal dobrý výkon, ale jel špatně takticky,“ vyčítal mu jeho otec, jinak ředitel závodu a asistent reprezentačního trenéra Milan Chrobák. „V České Lípě pak po 20 minutách velké měl zdravotní problémy, ale závod dokončil.“

Chrobák mladší má v seriálu smůlu, neboť v prvním závodě přetrhl řetěz a vzdal, ve druhém z dobré pozice svlékl gumu a ztratil slibné umístění. V neděli přijel se sebezapřením na 11. místě a celkově je tak v poháru na 17. příčce. Ausbuher už poskočil na 5. místo, když bezpečně vede Bína.

V Č. Lípě startoval opět Jakub Jerman ze Stadionu Louny (bude mu v prosinci 18 let) a získal první 4 pohárové body za 27. místo. Další Louňan Marek Farkaš (Lok. Beroun) byl klasifikován an 41. místě.

Čeští reprezentanti Ausbuher a Chrobák po nepříliš vydařené letní přípravě (naražená žebra, resp. viroza) se ještě do nominace týmu ČR na Světový pohár 19. 10. v Belgii nevešli, ale s Kamilem se počítá na druhý závod SP v Táboře, který se jede 26. října.

Hned za dva dny, to znamená v úterní státní svátek 28. října se oba představí na mezinárodní Velké ceně ČEZ v Podbořanech, kde jde o body do světového žebříčku UCI (II. kategorie), ale nikoliv do ČP. Pohárové body jsou tam určeny pouze pro všechny zbývající kategorie od žáků přes juniory včetně žen.