Pro Novotného je to návrat do elitního pelotonu po letech studia, pro Nipla a Mikuláškovou potvrzení nominace na blížící se mistrovství světa.

Junioři odjeli bezprostředně po Štědrém dnu na vánoční turné do Belgie. V sobotu absolvovali závod Světového poháru v Zolderu, kde Nipl skončil na 18. místě a Mikulášková mezi ženami 30. místem získala první bod do žebříčku SP.

Další den měli naplánovaný mezinárodní závod v Diegemu a turné zakončí 29.prosince startem v Luenhoutu. Na domácí trati se představí na Silvestrovském závodě v Terezíně.

Novotný cestoval o vánočních svátcích na závod do Švýcarska a naplánovaný má novoroční závod v Lucemburku. Začátkem nového roku ještě několik tréninků v Lounech a následně přesun do Tábora k tréninkům na mistrovské trati.

V šanci startovat na světovém šampionátu má relativně nejjednodušší postavení Nipl, který z pozice juniorského mistra republiky má nominaci na MSJ zajištěnou. Mikulášková by měla svým výkonem potvrdit předpokládanou nominaci do společného závodu juniorek a žen na lednovém MS v Táboře.

Novotný během sezóny prokazoval poměrně nestabilní výkonnost, ale jeho forma se směrem k republikovému mistrovství zlepšuje, a tak by si měl výkonem a výsledkem vytvořit odrazový můstek pro lepší postavení do další sezóny.

mch